Results for 10/13/13

Licensed to Metro Eagles Track Club HY-TEK’s Meet Manager 10/15/2013
FALL XC CLASSIC – 10/13/2013
FALL XC CLASSIC
CUNNUNGHAM PARK
Results

Event 1 Boys 4-6 800 Meter Run CC
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
Results – Men 4-6
1 347 rose, brian Bronx Tigers TC 3:20.00
2 344 peart, justin Bronx Tigers TC 3:21.80
3 350 taylor jr., craig Bronx Tigers TC 3:38.60
4 501 Daniels, Josiah Unattached 3:44.60
5 272 Armstrong, Ahmad Eclipse Track Cl 3:51.70
6 354 Jefferies, Adam Metro Eagles 4:02.30
7 258 Ducasse, Marcelino Hall’s Express 4:10.70
8 353 Waterman, Demar Metro Eagles 4:18.70

Event 2 Girls 7-8 2000 Meter Run CC
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
Results – Women 7-8
1 342 white, jaida Bronx Tigers TC 9:12.49
2 308 james, leila Jeuness TC 9:16.90
3 270 Cadle, Janelle Eclipse Track Cl 10:29.79
4 314 descilian, erissa Hall’s Express 10:57.23
5 320 Lopez-Dixon, Jorda Velocity Track C 11:08.30
6 271 daniels, celina Eclipse Track Cl 11:39.40
7 313 facey, kyra Hall’s Express 12:17.01
8 374 washington, lashay New York Novas 12:33.72
9 362 buckley, Anna New York Novas 13:25.91

Event 3 Boys 7-8 2000 Meter Run CC
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
Results – Men 7-8
1 252 Valentine, erwind Hall’s Express 8:54.66
2 319 Lindo, Dontae Velocity Track C 9:02.82
3 385 Noble, Wesley Metro Eagles 9:05.53
4 326 moore, jaysiah Velocity Track C 9:40.93
5 278 rodriquez, xavier New York Lions M 10:01.04
6 285 williams, zaden Unattached 10:22.72
7 219 Thomas, Cebastian Metro Eagles 10:34.29
8 363 Barrows, Walter New York Novas 11:31.48

Event 4 Girls 9-10 3k Run CC
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
Results – Women 9-10
1 311 mcdonald, madison Jeuness TC 14:06.43
2 310 jackson, jamilah Jeuness TC 14:10.23
3 305 ayarza, sarai Extreme Runners 14:54.26
4 309 lallemand, amari Jeuness TC 16:26.19
5 216 Hazel, Leniah Metro Eagles 17:20.56
6 400 Cave, Kamara Metro Eagles 17:38.73
7 371 galloway, antoinet New York Novas 17:54.21
8 269 Lambert, Kaylah Eclipse Track Cl 19:19.02
9 315 Smith, brianna Hall’s Express 20:21.91
10 366 stevens, tarea New York Novas 20:50.30
11 211 Jefferies, Abigail Metro Eagles 21:08.54
12 217 Thomas, Ashley Metro Eagles 23:06.79

Event 5 Boys 9-10 3k Run CC
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
Results – Men 9-10
1 202 Ramsey, Wesley Metro Eagles 14:47.75
2 343 williams, tavon Bronx Tigers TC 15:02.57
3 218 Thompson, Brian Bronx Tigers TC 16:35.88
4 372 galloway, marc New York Novas 18:00.64
5 367 james, jamier New York Novas 22:03.17
6 373 moore, john New York Novas 23:44.27

Event 6 Girls 11-12 3k Run CC
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
Results – Women 11-12
1 293 weiner, natalie White Plains Fut 12:47.84
1 295 grant, alaysia Envy Track Club 12:47.84
3 321 Tolbert, Giovanna Velocity Track C 13:55.30
4 296 walker, kiara Envy Track Club 14:24.40
5 223 Martinez, Tatianna Metro Eagles 14:36.05
6 322 Kendall, Jacquelin Velocity Track C 14:44.43
7 368 cruickshank, Olivi New York Novas 15:05.52
8 355 Palmer, Adia Metropolis TC 15:06.84
9 246 perez, aaliyah Zodiacs 15:11.87
10 267 Rojas, Haleigh Eclipse Track Cl 15:16.27
11 214 Edmead, Nialah Metro Eagles 15:24.08
12 375 Roberts, Rachelle Nypd Falcons 15:37.18
13 206 Henry, Jasmine Metro Eagles 16:34.11
14 376 Diallo, Adama Nypd Falcons 16:41.71
15 401 Venner, Desianna Metro Eagles 16:50.65
16 247 wright, zaria Zodiacs 17:05.68
17 360 Daniels, Bria Unattached 17:19.27
18 232 Bailey, Moneshae Metro Eagles 17:32.46
19 274 Anderson, Nyla Eclipse Track Cl 19:01.30

Event 7 Boys 11-12 3k Run CC
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
Results – Men 11-12
1 287 copeland, Jared White Plains Fut 12:16.52 1
2 304 ayarza, manuel Extreme Runners 12:25.40
3 268 Perrineau, Quinten Eclipse Track Cl 12:49.49
4 403 Pottinger, Stephen Metro Eagles 13:17.43 2
5 286 goldberg, josh White Plains Fut 13:18.49 3
6 289 kalindra, julius White Plains Fut 13:32.99 4
7 323 Swift-Henry, Adria Velocity Track C 13:36.37
8 200 Robinson, Trevon Metro Eagles 13:51.21 5
9 290 spencer, james White Plains Fut 13:56.49 6
10 380 denny, daniel Nypd Falcons 14:03.52
11 201 Jennings, Joshua Metro Eagles 14:52.37 7
12 318 simmons, daniel Hall’s Express 14:56.74
13 288 alter, curtis White Plains Fut 14:57.71 8
14 213 Edmead, Malik Metro Eagles 16:16.81 9
15 402 McKenzie, Trevelle Metro Eagles 16:35.78 10
16 381 Thompson, Isaiah Nypd Falcons 19:00.21

Event 8 Girls 13-14 4k Run CC
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
Results – Women 13-14
1 292 curran, olivia White Plains Fut 16:39.66
2 264 Daniels, Maiya F. Eclipse Track Cl 18:21.37
3 284 Ogunsanya, Nia Extreme Runners 18:49.52
4 257 Davis, sade Hall’s Express 18:51.59
5 378 Ifill, Wallatta Nypd Falcons 19:23.35
6 265 Shakwi, Sanaa Eclipse Track Cl 19:28.13
7 316 peoples, paris Hall’s Express 19:29.65
8 204 Wright, Iantha Metro Eagles 19:29.94
9 207 Steele, Nyeri Metro Eagles 19:56.42
10 228 Griffin, Courtney Metro Eagles 21:46.65
11 279 slater, janelle New York Lions M 21:48.78
12 212 Forbes, Najay Metro Eagles 21:49.35
13 275 Noble, Aleeka Metro Eagles 22:41.02
14 226 Akil, Anu Metro Eagles 22:51.88
15 266 Brown, Alexandria Eclipse Track Cl 24:43.26

Event 9 Boys 13-14 4k Run CC
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
Results – Men 13-14
1 317 simmons, derick Hall’s Express 15:46.35
2 379 Desouza, Anthony Nypd Falcons 15:49.08
3 227 Barriffe, D’Andre Metro Eagles 16:15.69
4 220 Williams, Jesai Metro Eagles 16:31.37
5 230 Payne, Keshawn Metro Eagles 17:27.65
6 291 boyd-posnell, mali White Plains Fut 18:13.05

Event 10 Girls 15-18 5k Run CC
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
Results – Women 15-18
1 312 ethridge, kathryn Jeuness TC 21:44.15
2 383 Johnson, Alana Nypd Falcons 23:47.83
3 253 dunbar, bryana Hall’s Express 25:34.17
4 254 haye, Adia Hall’s Express 25:34.58
5 208 Kelly, Kimaya Metro Eagles 27:05.55
6 276 biggs, briel New York Lions M 27:23.83
7 282 miller, nadira New York Lions M 30:36.03
8 277 biggs, brittany New York Lions M 31:08.24
9 377 gorraway, Jody Nypd Falcons 31:53.00

Event 11 Boys 15-18 5k Run CC
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
Results – Men 15-18
1 229 Garrick, Nicholas Metro Eagles 20:04.34
2 261 Nicholson, Osiris Eclipse Track Cl 20:33.38
3 255 coley, Adrian Hall’s Express 21:02.29
4 263 Braiman, Abass Eclipse Track Cl 22:58.29
5 231 Jennings, Jonathan Metro Eagles 24:06.96
6 294 jefferson, nathan Unattached 27:23.83
7 306 hill, david Elmont Panthers 27:27.31

Event 12 Girls 19-39 5k Run CC
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
Results – Women 19-39
1 298 Sevilla, Alisha Envy Track Club 24:06.96

Event 13 Boys 19-39 5k Run CC
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
Results – Men 19-39
1 259 alexis, dwayne pen Unattached 17:00.26
2 251 mcclure, jaquan Zodiacs 20:11.23
3 256 hankins, shamari Hall’s Express 21:25.88

Event 15 Boys 40-99 5k Run CC
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
Results – Men 40-99
1 260 Wayne, Alexis Unattached 25:16.89

Event 18 Girls 7-8 1 Mile Run CC
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
Results – Women 7-8
1 235 Reaves, Adaria Zodiacs 6:47.21
2 237 Lelie, Kaylyn Zodiacs 6:57.49
3 236 King, Desiree Zodiacs 7:09.93

Event 19 Boys 7-8 1 Mile Run CC
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
Results – Men 7-8
1 301 patterson, jaylen Envy Track Club 6:25.87
2 241 Haseley, Zackary Zodiacs 6:48.96
3 243 Brown, Nathaniel Zodiacs 7:42.71
4 239 Johnson, Micah Zodiacs 7:58.43
5 300 ruiz, victor Envy Track Club 8:11.37
6 240 Rhoden, Trevaun Zodiacs 8:16.74

Event 20 Girls 9-10 1 Mile Run CC
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
Results – Women 9-10
1 299 fountain, laila Envy Track Club 9:00.62

Event 21 Boys 9-10 1 Mile Run CC
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
Results – Men 9-10
1 242 Coley, Julian Zodiacs 7:03.30
2 238 Pichardo, Edward Zodiacs 9:02.34

Event 22 Girls 11-12 1 Mile Run CC
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
Results – Women 11-12
1 340 thompson, jordyn Bronx Tigers TC 5:57.43
2 246 perez, aaliyah Zodiacs 6:18.14
3 345 richards, tiana Bronx Tigers TC 6:28.90
4 244 Eargle, Jaelah Zodiacs 6:58.81
5 283 stone, shayla New York Lions M 7:14.24
6 325 Webster-Rutlledge, Velocity Track C 7:33.62
7 245 williams, dorcia Zodiacs 7:58.99
8 365 jamison, Nyasia New York Novas 8:26.81

Event 23 Boys 11-12 1 Mile Run CC
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
Results – Men 11-12
1 410 kernfield, andrew Urban Athletes 5:43.78
2 324 Webster-Rutledge, Velocity Track C 6:03.14
3 411 schindel, sammy Urban Athletes 6:08.78
4 297 ruiz, richard Envy Track Club 7:30.46

Event 24 Girls 13-14 1 Mile Run CC
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
Results – Women 13-14
1 280 ferguson, alliyah New York Lions M 6:17.58
2 248 jackson, diamond Zodiacs 6:32.55
3 352 garnes, tatiyana Bronx Tigers TC 6:57.05
4 364 Hicks, Lamia New York Novas 7:56.99

Event 25 Boys 13-14 1 Mile Run CC
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
Results – Men 13-14
1 250 nelson, taje Zodiacs 5:50.11
2 346 miller, michael Bronx Tigers TC 5:50.99
3 249 lelie, dalvin Zodiacs 8:48.46

Event 26 Girls 15-18 1 Mile Run CC
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
Results – Women 15-18
1 387 murray, kathienia New York Novas 6:27.05
2 370 lino, jennefer New York Novas 6:30.84
3 348 gary, tamicka Bronx Tigers TC 6:53.24
4 369 rathan, malory New York Novas 7:21.65
5 262 Valentin, Aneika Eclipse Track Cl 7:28.62
6 281 dangler, khaliah New York Lions M 8:05.30

Event 27 Boys 15-18 1 Mile Run CC
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
Results – Men 15-18
1 327 Ingram, Tyron Velocity Track C 5:44.21

Event 32 Girls 4-6 800 Meter Run CC
===================================================================================
Name Year Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
Results – Women 4-6
1 349 johnson, skye Bronx Tigers TC 3:00.80 1
2 302 downey, serenity Envy Track Club 3:24.40 1
3 351 garnes, taahira Bronx Tigers TC 3:44.30 1
4 203 Ramsey, Juliet Metro Eagles 3:57.80 1
5 209 Kelly, Kialyn Metro Eagles 4:05.80 2
6 303 gundy, jazmine Envy Track Club 4:19.50 1
7 221 Bond, Samya Metro Eagles 4:30.40 2
8 234 Rhoden, Tamia Zodiacs 5:07.60 1
9 233 Cummings, Carlyann Zodiacs 5:10.30 1

Event 34 Girls 7-8 800 Meter Run CC
===================================================================================
Name Year Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
Results – Women 7-8
1 349 johnson, skye Bronx Tigers TC 3:00.80 2
2 307 gibson, leilan Jeuness TC 3:08.30 1
3 302 downey, serenity Envy Track Club 3:24.40 2
4 351 garnes, taahira Bronx Tigers TC 3:44.30 1
5 203 Ramsey, Juliet Metro Eagles 3:57.80 1
6 209 Kelly, Kialyn Metro Eagles 4:05.80 1
7 303 gundy, jazmine Envy Track Club 4:19.50 2
8 221 Bond, Samya Metro Eagles 4:30.40 1
9 234 Rhoden, Tamia Zodiacs 5:07.60 1
10 233 Cummings, Carlyann Zodiacs 5:10.30 2

Event 35 Boys 7-8 800 Meter Run CC
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
Results – Men 7-8
1 347 rose, brian Bronx Tigers TC 3:20.00
2 344 peart, justin Bronx Tigers TC 3:21.80
3 350 taylor jr., craig Bronx Tigers TC 3:38.60
4 501 Daniels, Josiah Unattached 3:44.60
5 272 Armstrong, Ahmad Eclipse Track Cl 3:51.70
6 354 Jefferies, Adam Metro Eagles 4:02.30
7 258 Ducasse, Marcelino Hall’s Express 4:10.70
8 353 Waterman, Demar Metro Eagles 4:18.70

Comments are closed.