AAU-NY-METOPOLITAN-DISTRICT QUALIFIER - 6/4/2017                
                     AAU-NY-METOPOLITAN-DISTRICT QUALIFIER                     
                              ST Johns University                              
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 11 Year Olds 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Wilburg, Autumn           11 Metro Eagles        12:00.00   12:39.18  
  2 Brown, Aysya              11 Velocity Tra        11:59.00   12:49.58  
  3 Campbell, Alannah         11 V02max Track        12:46.00   13:40.79  
 
Event 2  Boys 11 Year Olds 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ke, Aidan                 11 Tsc Track Cl        11:20.00   11:19.91  
  2 Riley, Karran             11 V02max Track        12:21.00   12:04.99  
  3 Robertson, Nicholas       11 Tailwind Tra        11:45.00   12:22.95  
 
Event 3  Girls 12 Year Olds 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sheppard, Rainn           12 Jeuness Trac        10:25.00   10:23.02  
  2 Buckley, Anna             12 Unattached          11:50.10   12:14.26  
  3 Rodriques, Tamera         12 V02max Track        11:16.00   12:19.64  
  4 Thomas, Valiese           12 V02max Track        12:06.00   12:36.00  
 
Event 4  Boys 12 Year Olds 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Addison, Alexander        12 Tsc Track Cl        10:21.00   10:31.76  
  2 Johnson, Jelani           12 Metro Eagles        10:00.00   10:33.02  
  3 Lindo, Dontae             12 Velocity Tra        11:00.00   11:15.63  
  4 Williams, Zayden          12 Unattached          11:39.00   11:18.95  
  5 Ronan, Connor             12 Tsc Track Cl        14:30.00   14:06.66  
 
Event 5  Girls 13 Year Olds 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Muccini, Siena            13 Tsc Track Cl        10:35.00   10:54.78  
  2 Kirkhan, Ishil            13 Tsc Track Cl        11:26.00   11:13.23  
  3 Barnes, Avionne           13 V02max Track        11:40.00   12:13.39  
 
Event 6  Boys 13 Year Olds 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Langston, Aaron           13 Baldwin Blaz        11:35.00   12:19.97  
  2 Moloney, Owen             13 Tsc Track Cl        11:21.00   13:06.91  
  3 Coll, Liam                13 Baldwin Blaz                   14:31.04  
 
Event 7  Girls 14 Year Olds 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Heskin, Lauryn            14 Tsc Track Cl        10:25.00   10:25.05  
  2 Moloney, Helen            14 Tsc Track Cl        11:21.00   11:08.38  
  3 Rasquinha, Rhea           14 Tsc Track Cl                   11:15.65  
  4 Minns, Ashley             14 Tsc Track Cl        11:45.00   11:58.36  
  5 Ashbahian, Michelle       14 Tsc Track Cl        11:30.00   12:00.32  
  6 Samuels, Mckenzie         14 Team Dynasty        10:00.00   12:08.33  
 
Event 8  Boys 14 Year Olds 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Diaz, Anthony             14 Unattached           9:55.00   10:12.51  
 
Event 9  Girls 15-16 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lynch, Khadija            15 Harlem Child        12:00.00   12:23.97  
 
Event 10  Boys 15-16 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Williams, Zedekiah        15 Unattached           9:40.00    9:51.61  
  2 Agate, Peter              16 Tsc Track Cl        11:20.00   10:58.65  
 
Event 11  Girls 17-18 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Simeon, Kadareya          17 V02max Track                   11:43.26  
 
Event 15  Girls 9 Year Olds 1500 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Moody, Kolby               9 V02max Track                   11:33.50  
  2 Pickering, Kensleigh       9 Envy Track C                   13:37.80  
 
Event 19  Girls 11 Year Olds 1500 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jackson, Tiarra           11 Velocity Tra         9:30.00   10:04.90  
  2 Washington, Adonijah      11 Velocity Tra         9:55.00   10:20.90  
 
Event 25  Girls 14 Year Olds 1500 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Schonenberg, Gillian      14 Unattached           9:54.00    9:07.20  
 
Event 31  Girls 13 Year Olds 3000 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ormsby, Jodi-Kay          13 V02max Track                   19:40.70  
  2 Thomas, Ravae             13 V02max Track                   20:16.20  
  3 Bruce, Chace              13 V02max Track                   20:43.10  
 
Event 33  Girls 14 Year Olds 3000 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Philibert, Kayla-Marie    14 V02max Track                   23:08.40  
 
Event 39  Girls 11-12 4x800 Meter Relay
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jeuness Track Club  'A'                                     10:25.90  
  2 V02max Track Club  'A'                                      11:35.20  
  3 Metro Eagles Track & Field Clu  'A'                         12:43.30  
     1)                                 2) Wilburg, Autumn 11             
 
Event 41  Girls 13-14 4x800 Meter Relay
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tsc Track Club  'A'                                         11:04.30  
 
Event 47  Girls 13 Year Olds 200 Meter Hurdles
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bain, Brinesha            13 Jeuness Trac           30.25      29.77  
  2 Kuylen, Sania             13 Metro Eagles           29.00      30.08  
  3 Galloway, Antoinette      13 New York Nov                      31.58  
 
Event 48  Boys 13 Year Olds 200 Meter Hurdles
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Williams, Jadan           13 Metro Eagles           29.00      31.24  
  2 Leandre, Jacques          13 Metro Eagles                      32.02  
 
Event 49  Girls 14 Year Olds 200 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Hazel, Leniah             14 Metro Eagles           28.60      29.65   3 
  2 Mckenzie, Lisha           14 Envy Track C           31.00      31.14   3 
  3 Chevannes, Chelsi         14 Ruff Kutz              30.00      31.25   3 
  4 Douglas, Daniellia        14 Ruff Kutz                         31.58   2 
  5 Lindo, Deanna             14 New York Nov                      32.40   2 
  6 Taveras, Tiffany          14 New York Nov                      33.36   2 
  7 Accely, Hananayah         14 Ruff Kutz                         33.91   1 
  8 Woolward, Makayla         14 New York Nov                      36.07   1 
 
Event 50  Boys 14 Year Olds 200 Meter Hurdles
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jenkins, Jayden           14 Nyc Success            29.00      28.87  
 
Event 51  Girls 15-16 400 Meter Hurdles
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Atako, Deanna             15 V-Tesse Trac         1:10.00    1:15.79  
 
Event 52  Boys 15-16 400 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Myers, Parker             16 Ruff Kutz                       1:04.09   1 
  2 Mccray, Jordan            16 Envy Track C         1:05.00    1:05.97   2 
  3 Jalloh, Muctar            15 Nyc Success          1:02.00    1:09.26   2 
  4 Jennings, Joshua          15 Metro Eagles         1:05.00    1:09.77   2 
  5 Franklin, Dimitri         15 Nyc Success          1:07.00    1:10.50   1 
  6 John, Jaylin              15 Metro Eagles                    1:14.43   1 
 
Event 53  Girls 17-18 400 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Thompson, Linesha         18 V-Tesse Trac         1:00.00    1:03.65   2 
  2 Dumpson, Mya              18 Ruff Kutz            1:03.22    1:04.20   2 
  3 Myers, Sophia             17 Ruff Kutz            1:05.00    1:10.88   2 
  4 Guerre, Kayla             17 Metro Eagles                    1:13.28   1 
  5 Rowe, Naomi               18 Ruff Kutz            1:10.00    1:14.51   1 
 
Event 54  Boys 17-18 400 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Brown, Tai                17 Ruff Kutz            1:00.00      56.08   1 
  2 Rosario, Edwin            17 Team Dynasty           56.00      58.09   2 
  3 Johnson, Russell          17 Baldwin Blaz           57.00      58.65   2 
  4 Roye, Frank               18 Metro Eagles                    1:02.35   1 
  5 White, William            17 Mhc                    58.00    1:03.64   2 
  6 Williams, Jesai           17 Metro Eagles                    1:16.51   1 
 
Event 55  Girls 8 & Under 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Burrell, Brianna           8 Velocity Tra           15.20      15.15   3 
  2 Hopson, Amira              8 Unattached             16.00      15.83   3 
  3 Blake, Shyenne             8 Velocity Tra           15.90      16.11   3 
  4 Philibert, Kelsey          8 V02max Track           16.30      16.53   3 
  5 Deflorimonte, Hannah       8 Velocity Tra           16.80      16.89   3 
  6 Campbell, Denay            8 New York Nov                      17.18   1 
  7 Reed, Jade                 8 Bronx Tigers           16.00      17.23   3 
  8 Williams, Sasha            7 Bronx Tigers           18.00      17.26   2 
  9 Plummer, Majesti           8 Bronx Tigers           17.19      17.44   3 
 10 Greenaway, Madison         7 Mhc                               17.72   2 
 11 Gordon, Laila              8 Zodiacs Trac           18.59      18.03   2 
 12 Henderson, Taylor          7 Bronx Tigers           17.00      18.22   3 
 13 Brown, Abigail             8 New York Nov                      18.75   1 
 14 Bridgett, Chelsea          6 New York Nov                      19.14   1 
 15 King, Maliah               6 Team Dynasty           19.00      19.41   2 
 16 Chery, Jacquelien          7 Tsc Track Cl           19.00      19.54   2 
 17 Thomas, Patricia           7 V02max Track           19.10      20.27   2 
 18 Bryan, Jenelle             8 Velocity Tra           18.90      21.14   2 
 19 Wajid, Sakinah             5 V02max Track                      22.98   1 
 20 Johnson, Renaii            6 Startlets Tr                      23.00   1 
 21 Pickering, Sarahi          8 Envy Track C                      26.07   2 
 
Event 56  Boys 8 & Under 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Grannum, Michael           8 Explosion Tr           14.90      15.01   3 
  2 Phillips, Dakari           8 Grant You WI                      16.05   1 
  3 Burnett, Connor            7 Explosion Tr           16.56      16.95   3 
  4 Reid, Abuzuwa              8 Grant You WI           18.40      17.69   3 
  5 Elie, Peyton               8 Baldwin Blaz           19.50      17.86   2 
  6 Gorkin, Gavin              7 Nypd Falcons           23.00      18.47   2 
  7 Riley, Alexander           6 V02max Track           18.50      19.15   3 
  8 Harris-Brown, Brandon      6 Team Dynasty           18.00      19.41   3 
  9 Proctor III, Patmore       5 V02max Track           19.10      19.48   2 
 10 Black, Aviv                6 Metro Eagles                      20.28   1 
 11 Johnson Jr., Kenneth       7 Stars Track                       20.41   1 
 12 Stewart, Eli               7 Grant You WI                      21.41   1 
 13 Kirkhan, Onur              7 Tsc Track Cl           35.00      22.98   1 
 14 Dada, Caleb                7 Grant You WI           20.04      28.86   2 
 
Event 57  Girls 9 Year Olds 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Sabatino, Annalisa         9 Startlets Tr           18.00      15.74   2 
  2 Burns, Chelsie             9 New York Nov                      15.89   2 
  3 Barnswell, Madison         9 New York Nov                      16.56   1 
  4 Gomes, Camryn              9 Jeuness Trac                      16.85   2 
  5 Praylow, Madison           9 V02max Track                      17.04   1 
  6 Browne, Raven              9 Gyusa                  18.00      17.44   2 
  7 Moody, Kolby               9 V02max Track                      20.31   2 
  8 Emmett-Turner, Shamiya     9 Metro Eagles                      21.30   1 
  9 Leonard, Kaiya             9 Ruff Kutz                         22.85   1 
 
Event 58  Boys 9 Year Olds 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bryan, Kenneth             9 Unattached             15.58      14.81  
  2 Reed, Joshua               9 Bronx Tigers           15.00      15.88  
  3 King, Tyrese               9 Nypd Falcons           17.00      15.89  
  4 Ferguson, Octavius         9 Brooklyn Lig           16.38      16.44  
  5 Carentz, Nicholas          9 Baldwin Blaz           16.00      16.60  
  6 Lathuillerie, Javonni      9 New York Nov                      16.70  
  7 Mcbride II, Quel           9 Brooklyn Lig                      17.08  
  8 Gayle, Kassir              9 Velocity Tra           18.00      18.11  
 
Event 59  Girls 10 Year Olds 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Swift, Kaela              10 New York Nov                      14.02   2 
  2 Moore, Alana              10 Metro Eagles           13.70      14.15   2 
  3 Johnson, Jayla            10 Bronx Tigers           14.00      14.55   2 
  4 Henry, Anayah             10 V02max Track           13.90      14.58   2 
  5 Garnes, Tyreesa           10 New York Nov                      14.65   1 
  6 Emeli, Jahzara            10 V-Tesse Trac           14.00      14.76   2 
  7 Hickman, Dakota           10 Velocity Tra           14.80      14.76   2 
  8 Burnett, Sierra           10 Explosion Tr           15.00      15.05   1 
  9 Hickman, Kimaris          10 Velocity Tra           14.90      15.09   2 
 10 Young, Shania             10 V02max Track           15.00      15.10   2 
 11 Reed, Juliette            10 Bronx Tigers           15.00      15.66   1 
 12 Campbell, Yvonnemae       10 New York Nov                      15.84   1 
 13 Hart, Briyana             10 New York Nov                      16.35   1 
 14 Chery, Marleigh           10 Tsc Track Cl           17.00      17.07   1 
 15 Streeter, Alysa           10 Brooklyn Lig           17.70      17.19   1 
 
Event 60  Boys 10 Year Olds 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Walker, Christian         10 Metro Eagles           13.60      13.29  
  2 Garcia, Arnario           10 Unattached             13.50      14.21  
  3 Antoine, Prince-Nazir     10 New York Nov           14.40      14.60  
 
Event 61  Girls 11 Year Olds 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Passee, Sierra            11 New York Nov                      13.90   1 
  2 Daley, Logan              11 Explosion Tr           13.50      14.01   2 
  3 Gullap, Amela             11 New York Nov                      14.02   1 
  4 Fulton, Ashley            11 Metro Eagles           13.60      14.13   2 
  5 Burrell, Olyvia           11 Velocity Tra           14.00      14.36   2 
  6 Grannum, Renelle          11 Explosion Tr           14.00      14.51   2 
  7 Ferguson, Jazmiene        11 Bronx Tigers           13.50      14.54   2 
  8 Fevrier-Babb, Jordyn      11 Explosion Tr           14.50      14.68   2 
  9 Bristol, Jenesis          11 Explosion Tr           14.50      14.71   2 
 10 Anthony, Takiyah          11 Metro Eagles                      14.85   1 
 11 Clarke, Jada              11 Velocity Tra           15.00      14.90   1 
 12 Egerton, Nya              11 New York Nov                      15.07   1 
 13 Wade, Tileeyah            11 New York Nov                      15.25   1 
 14 Clarke, Samya             11 Velocity Tra           14.90      15.39   2 
 15 Hawkins, Ka' Shya         11 Unattached             16.00      15.85   1 
 16 Mcleod, Adrianna          11 New York Nov                      18.69   1 
 
Event 62  Boys 11 Year Olds 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Brown, Josiah             11 Explosion Tr           12.60      12.97   2 
  2 Barrows, Walter           11 New York Nov           13.20      13.44   2 
  3 Uche, Rashaun             11 Unattached             13.02      13.95   2 
  4 Burns, Chase              11 New York Nov                      14.04   1 
  5 Santiago, Angel           11 Brooklyn Lig           14.23      14.73   2 
  6 Williams, Isaiah          11 V02max Track                      15.26   1 
  7 Belle, Justin             11 Tsc Track Cl           15.00      15.44   2 
  8 Feliz, Anthony            11 Envy Track C                      15.69   1 
  9 Thomas, Adian             11 New York Nov                      16.31   1 
 10 Philogene, Aidan          11 Metro Eagles                      16.99   1 
 
Event 63  Girls 12 Year Olds 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Martin, Zaire             12 Team Dynasty           13.00      13.05   2 
  2 Whyte, Justein            12 Ruff Kutz              13.20      13.32   2 
  3 Daniels, Tori             12 New York Nov                      13.48   1 
  4 Reaves, Adaria            12 Team Dynasty           13.20      13.65   2 
  5 Benoit, Thalia            12 Ruff Kutz              13.70      13.84   2 
  6 Weiner, Stephanie         12 Unattached             13.70      13.92   2 
  7 Mitchell, Makayla         12 Brooklyn Lig           14.17      14.02   2 
  8 Perry, Dionna             12 New York Nov                      14.32   1 
  9 Redhead, Sydney           12 New York Nov                      15.56   1 
 10 Grant, Kayla              12 Grant You WI           14.89      15.69   2 
 11 Lewis, Dajohnna           12 Bronx Tigers                      16.51   1 
 
Event 64  Boys 12 Year Olds 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jean-Pierrre, Cedric      12 V-Tesse Trac           13.50      13.58  
  2 Simpson, Brandon          12 Metro Eagles                      13.85  
  3 Reinosa, Kyle             12 Velocity Tra           13.90      13.98  
  4 Swift, Kaiel              12 New York Nov                      15.04  
  5 De Coteau, Sergius        12 Brooklyn Lig                      15.23  
  6 Wilson, Brandan           12 Envy Track C                      15.97  
 
Event 65  Girls 13 Year Olds 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Brown, Kortney            13 Startlets Tr           14.30      12.91   2 
  2 Gadpaille, Hannah         13 Velocity Tra           13.20      12.95   2 
  3 Sampson, River            13 Bronx Tigers           12.50      13.24   2 
  4 Dennis, Jahmilia          13 V-Tesse Trac           13.00      13.38   2 
  5 Mondesir, Joanie          13 Explosion Tr           13.39      13.48   2 
  6 Toussaint, Egypt          13 Ruff Kutz                         13.83   1 
  7 White, Tyanza             13 Mhc                    13.20      13.98   2 
  8 Haskins, Taylor           13 New York Nov                      14.22   1 
  9 Jones, Layah              13 Jeuness Trac                      14.26   1 
 10 Matthews-Correia, Linsey  13 Explosion Tr           14.00      14.67   2 
 11 Cornish, Jade             13 Metro Eagles                      14.86   1 
 12 Cave, Kamara              13 Unattached                        14.87   1 
 13 Hermitt, Kamilah          13 New York Nov                      15.10   1 
 14 Ormsby, Jodi-Kay          13 V02max Track           17.00      15.27   2 
 
Event 66  Boys 13 Year Olds 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Webb, Asad                13 V-Tesse Trac           12.90      12.47  
  2 Philogene, Adam           13 Metro Eagles           11.30      12.59  
  3 Jackson, Jordan           13 Brooklyn Lig           13.17      12.91  
  4 Gaydarik, Kabir           13 Velocity Tra           13.50      13.92  
  5 Switzer, II, Steven       13 Zodiacs Trac           14.00      14.07  
  6 Joseph, Kiel              13 New York Nov                      14.28  
 
Event 67  Girls 14 Year Olds 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Brown, Brianna            14 Team Dynasty           12.30      12.40   2 
  2 Andrews, Yesenia          14 Metro Eagles           11.90      12.69   2 
  3 Douglas, Dayahana         14 Ruff Kutz              13.00      12.91   2 
  4 Francis, Deidra           14 New York Nov                      13.37   1 
  5 Jackson, Danielle         14 Team Dynasty           12.90      13.49   2 
  6 Smith, Amari              14 Mhc                    13.60      14.07   2  14.066
  7 Miles, Aanisah            14 Grant You WI           13.90      14.07   2  14.069
  8 Jenkins, Allore           14 New York Nov                      14.33   1 
  9 Turner, Samiyah           14 Unattached             14.50      14.61   1 
 10 Mendez, Marissa           14 Tsc Track Cl           14.00      14.63   2 
 11 Ban, Aissatou             14 Bronx Tigers                      15.11   1 
 12 Davis, Kiana              14 Velocity Tra           14.00      15.93   2 
 13 Davis, Treynece           14 Velocity Tra           16.00      16.76   1 
 
Event 68  Boys 14 Year Olds 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Williams, Tavon           14 Bronx Tigers           11.43      11.77   2 
  2 Peters, Alex              14 Metro Eagles           11.50      11.81   2 
  3 Alauddin, Foyez           14 Unattached             12.01      11.92   2 
  4 Afere, Joel               14 Zodiacs Trac           13.49      12.65   2 
  5 Ridley, Bryce             14 Explosion Tr           12.30      12.71   2 
  6 Cohen, Joshua             14 Unattached             13.20      13.14   2 
  7 Shand, Kaseam             14 Velocity Tra           14.50      14.27   1 
  8 Benjamin, Alvin           14 Zodiacs Trac                      15.05   1 
  9 Crump, Gabriel            14 Zodiacs Trac           21.86      15.25   1 
 10 Brown, Dravid             14 Velocity Tra           14.00      15.36   1 
 11 Streeter, Angel           14 Brooklyn Lig           16.30      15.59   1 
 
Event 69  Girls 15-16 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Beckford, Camryn          15 Baldwin Blaz           12.70      12.80   2 
  2 Bullard, Kylasia          15 Unattached             12.80      12.95   2 
  3 Cepeda, Kaitlyn           16 Harlem Child           12.80      13.20   2 
  4 Evans, Talese             15 Nyc Success            13.00      13.23   2 
  5 Cave, Tanisha             16 Metro Eagles                      13.84   1 
  6 Eargle, Jaelah            16 Velocity Tra           13.90      14.00   1 
  7 Acevedo, Destiny          15 Mhc                    13.60      14.89   1 
  8 Branch, Jillian           16 Grant You WI           14.00      15.04   1 
  9 Ramos, Lourdes            16 V02max Track                      15.30   1 
 
Event 70  Boys 15-16 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brodie, Anthony           16 Bronx Tigers           11.30      11.08  
  2 Budhu, Justin             15 Unattached             11.64      11.79  
  3 James, Christopher        15 Explosion Tr           11.78      11.97  
  4 Decoteau, Andrew          15 Explosion Tr           11.80      12.12  
  5 Wiesehahn, Stephen        15 Unattached                        12.55  
  6 Bond, Jaden               15 Envy Track C                      13.77  
 
Event 71  Girls 17-18 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jackson, Dominique        17 Team Dynasty           12.20      12.06   2 
  2 Lewis, Kai                17 V-Tesse Trac           12.20      12.32   2 
  3 Wright, Iantha            17 Metro Eagles                      12.40   1 
  4 Straker, Zuri             18 Mhc                    12.20      12.74   2 
  5 Pottinger, Janelle        18 Ruff Kutz              13.00      12.77   1 
  6 Reid, Ayana               18 Team Dynasty           12.60      12.86   2 
  7 Griffith, Daniella        17 Unattached             12.86      13.02   1 
  8 Taylor, Sabrina           17 Aoc                    12.69      13.06   2 
  9 Lamar, Kiera              18 Team Dynasty           12.80      13.07   2 
 10 Singleton, Mon'Ique       17 Mhc                    13.00      13.16   1 
 11 Scatliffe, Telicia        17 Ruff Kutz              13.20      13.28   1 
 12 Broderick, Brittani       18 Team Dynasty           13.00      13.32   1 
 13 Grant, Vinnelle           18 no name                12.50      13.46   2 
 14 Miles, Sheala             18 Jeuness Trac                      13.55   1 
 
Event 72  Boys 17-18 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Hosten, Carlon            18 V-Tesse Trac           10.40      10.59   2 
  2 Borzor, Christopher       18 Baldwin Blaz           10.60      10.83   2 
  3 Harris-Brown, Barrington  17 Team Dynasty           10.90      11.12   2 
  4 Richardson, Marshall      17 Unattached             11.00      11.16   2 
  5 Barriffe, D'Andre         17 Metro Eagles           10.90      11.32   2 
  6 Benjamin, Laron           18 Zodiacs Trac           12.38      11.75   1 
  7 Phillip, Raseam           17 Velocity Tra           11.30      11.78   1 
  8 Andrews, Isaiah           17 Metro Eagles           11.00      11.81   2 
  9 Overton, Taequon          17 Nyc Success            11.40      11.82   1 
 
Event 73  Women 19-26 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Birch, Eboni              20 Unattached             14.00      13.10  
 
Event 75  Girls 8 & Under 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Wajid, Aisha               7 V02max Track         6:18.00    6:21.56  
 
Event 76  Boys 8 & Under 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Contreras, Isaac           8 Explosion Tr         6:00.00    5:56.45  
  2 Auguste, Horace            8 Baldwin Blaz         6:00.00    6:00.16  
  3 Ke, Tyler                  8 Tsc Track Cl         6:43.00    6:55.94  
 
Event 77  Girls 9 Year Olds 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Grant, Julia               9 Jeuness Trac         5:35.00    5:24.41  
  2 Irish-Bramble, Kenese      9 V02max Track         5:41.00    5:51.50  
  3 Husbands, Kimberly         9 V02max Track         5:52.00    6:02.38  
  4 Williams, Sky              9 V02max Track         5:50.00    6:18.98  
 
Event 78  Boys 9 Year Olds 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Parker, Pierce             9 Velocity Tra         5:45.00    5:41.19  
  2 Vitale, Adam               9 Unattached           5:51.00    5:43.86  
  3 Hampton, Dillon            9 Velocity Tra         5:50.00    5:52.79  
  4 Recio, Landon              9 Tsc Track Cl         5:56.00    5:57.50  
 
Event 79  Girls 10 Year Olds 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sheppard, Brooke          10 Jeuness Trac         5:25.00    5:20.29  
  2 Victoria, Sahar           10 Unattached           5:15.00    5:20.32  
  3 Bowden, Mia               10 V02max Track         5:30.00    5:35.13  
  4 Jamieson, Kayleigh        10 Metro Eagles         5:33.00    5:37.38  
  5 Thomas, Rakae             10 V02max Track         5:40.00    5:51.46  
  6 O'Connor, Erin            10 Baldwin Blaz         6:10.00    6:09.65  
 
Event 80  Boys 10 Year Olds 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Krapf, Maxwell            10 Tsc Track Cl         5:09.00    5:09.55  
  2 Anderson, Driseth         10 Bronx Tigers         5:36.00    5:28.23  
  3 Seymour, Omarion          10 V02max Track         5:42.00    5:53.46  
  4 Coll, Aidan               10 Baldwin Blaz                    7:03.46  
 
Event 81  Girls 11 Year Olds 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gomes, Maya               11 Jeuness Trac         5:10.00    5:16.70  
  2 Elie, Logan               11 Baldwin Blaz         5:25.00    5:18.20  
  3 Rucker, Brianna           11 New York Nov                    5:41.10  
  4 Brown, Aysya              11 Velocity Tra         5:40.00    5:49.40  
  5 Wilburg, Autumn           11 Metro Eagles         5:50.00    6:04.50  
  6 Campbell, Alannah         11 V02max Track         5:51.00    6:05.80  
 
Event 82  Boys 11 Year Olds 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Samuels, Toure            11 Team Dynasty                    4:54.13  
  2 Ke, Aidan                 11 Tsc Track Cl         5:27.00    5:00.48  
  3 Contreras, Isayah         11 Explosion Tr         5:36.00    5:03.83  
  4 Andrews, Nicholas         11 V-Tesse Trac                    5:09.03  
  5 Riley, Karran             11 V02max Track         5:30.00    5:12.77  
  6 Martin-Percell, Jalen     11 Velocity Tra         5:30.00    5:46.64  
  7 Alves, Micah              11 Nypd Falcons         6:24.00    5:53.48  
 
Event 83  Girls 12 Year Olds 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sheppard, Rainn           12 Jeuness Trac         4:55.00    4:51.90  
  2 Wills, Michaera           12 Bronx Tigers         5:29.00    5:18.50  
  3 Rodriques, Tamera         12 V02max Track         5:26.00    5:32.40  
  4 Buckley, Anna             12 Unattached           5:25.05    5:34.00  
  5 Delgado, Nailah           12 Unattached           5:45.00    5:44.50  
  6 Thomas, Valiese           12 V02max Track         5:32.00    6:02.20  
 
Event 84  Boys 12 Year Olds 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Addison, Alexander        12 Tsc Track Cl         4:51.00    4:34.30  
  2 Lindo, Dontae             12 Velocity Tra         5:05.00    4:35.64  
  3 Johnson, Jelani           12 Metro Eagles         5:20.00    4:44.54  
  4 Williams, Zayden          12 Unattached           5:20.00    4:58.22  
  5 Jackson, Noah             12 Baldwin Blaz         6:50.00    5:53.10  
  6 Ronan, Connor             12 Tsc Track Cl         6:41.00    5:53.16  
 
Event 85  Girls 13 Year Olds 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hill, Kaylah              13 Jeuness Trac         5:00.00    5:12.71  
  2 Kirkhan, Ishil            13 Tsc Track Cl         5:11.00    5:15.76  
  3 Barnes, Avionne           13 V02max Track         5:30.00    5:30.42  
 
Event 86  Boys 13 Year Olds 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Langston, Aaron           13 Baldwin Blaz           28.00    5:52.90  
  2 Moloney, Owen             13 Tsc Track Cl         6:30.00    6:11.67  
  3 Coll, Liam                13 Baldwin Blaz                    6:44.72  
 
Event 87  Girls 14 Year Olds 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Heskin, Lauryn            14 Tsc Track Cl         4:45.00    4:33.63  
  2 Moloney, Helen            14 Tsc Track Cl         5:31.00    4:55.19  
  3 Samuels, Mckenzie         14 Team Dynasty         5:12.00    4:55.66  
  4 Mcdonald, Madison         14 Jeuness Trac         4:58.00    5:00.50  
  5 Rasquinha, Rhea           14 Tsc Track Cl                    5:04.79  
  6 Minns, Ashley             14 Tsc Track Cl         5:20.00    5:11.45  
  7 Garnett, Jourdan          14 Jeuness Trac         5:20.00    5:19.47  
  8 Ashbahian, Michelle       14 Tsc Track Cl         5:20.00    5:26.20  
  9 Schonenberg, Gillian      14 Unattached           5:54.00    5:28.98  
 10 Chun, Caroline            14 Tsc Track Cl         5:38.00    5:38.31  
 
Event 88  Boys 14 Year Olds 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Douglas, Matthew          14 Ruff Kutz                       5:22.31  
 
Event 89  Girls 15-16 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lynch, Khadija            15 Harlem Child         5:20.00    5:25.51  
  2 Becker, Emilee            15 Tsc Track Cl         5:41.00    5:37.33  
 
Event 90  Boys 15-16 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Myers, Parker             16 Ruff Kutz            5:00.00    4:31.30  
  2 Williams, Zedekiah        15 Unattached           4:25.00    4:31.52  
  3 Anderson, Anjea           16 Bronx Tigers         4:30.00    4:50.45  
  4 Agate, Peter              16 Tsc Track Cl         5:20.00    5:06.05  
  5 Alves, Spirit             15 Nypd Falcons         5:20.00    5:31.06  
 
Event 91  Girls 17-18 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Davis, Sade               17 Bronx Tigers         3:15.00    3:15.00  
  2 Wisch, Audrey             17 Mhc                  5:00.00    5:04.54  
  3 Ayala, Amber              17 V02max Track         5:08.00    5:11.08  
  4 Simeon, Kadareya          17 V02max Track         5:13.00    5:20.55  
  5 Foster-Daniels, Maiya-Fa  18 Mhc                  5:15.00    5:29.64  
 
Event 92  Boys 17-18 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Delgado, Akahnni          18 Unattached           4:15.00    4:26.93  
  2 Roye, Frank               18 Metro Eagles                    4:43.76  
  3 Williams, Jesai           17 Metro Eagles         4:35.00    4:50.84  
 
Event 95  Girls 8 & Under 4x100 Meter Relay
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bronx Tigers International Tra  'A'                          1:12.82  
     1) Bates-Bucknor, Autumn 7         2) Reed, Jade 8                   
     3) Plummer, Majesti 8              4) Williams, Sasha 7              
     5) Henderson, Taylor 7             6)                                
  2 New York Novas  'A'                                          1:13.48  
     1) Brown, Abigail 8                2) Ollivierre, Arianna 8          
     3) Campbell, Denay 8               4) Joseph, Skye 8                 
  3 V02max Track Club  'A'                            1:16.00    1:16.72  
     1) Wajid, Aisha 7                  2) Philibert, Kelsey 8            
     3) Streety, Niamiah 8              4) Thomas, Patricia 7             
     5) Wajid, Sakinah 5                6)                                
 
Event 97  Girls 9-10 4x100 Meter Relay
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 New York Novas  'A'                                          1:07.06  
 
Event 98  Boys 9-10 4x100 Meter Relay
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brooklyn Lightning Track & Fie  'A'                          1:07.18  
  2 New York Novas  'A'                                          1:12.03  
 
Event 99  Girls 11-12 4x100 Meter Relay
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 New York Novas  'A'                                            59.63  
 
Event 100  Boys 11-12 4x100 Meter Relay
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 New York Novas  'A'                                            58.01  
 
Event 101  Girls 13-14 4x100 Meter Relay
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Metro Eagles Track & Field Clu  'A'                            53.86  
  2 New York Novas  'A'                                            54.95  
  3 Zodiacs Track & Field  'A'                                     57.40  
 
Event 103  Girls 15-16 4x100 Meter Relay
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Nyc Success Academy  'A'                                       54.09  
 
Event 105  Girls 17-18 4x100 Meter Relay
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Team Dynasty Inc.  'A'                                         49.53  
  2 Metro Eagles Track & Field Clu  'A'                            50.72  
 
Event 106  Boys 17-18 4x100 Meter Relay
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 V-Tesse Track club  'A'                                        44.75  
  2 Metro Eagles Track & Field Clu  'A'                            46.80  
 
Event 109  Girls 8 & Under 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Strachn, Kaylin            8 Zodiacs Trac         1:22.86    1:19.50   2 
  2 Minter, Savannah           8 Zodiacs Trac         1:26.85    1:20.91   2 
  3 Hopson, Amira              8 Unattached           1:18.00    1:21.44   2 
  4 Defreitas, Amelia          8 Metro Eagles         1:18.00    1:24.98   2 
  5 Siriban, Fallon            7 Tsc Track Cl         1:30.00    1:27.48   2 
  6 Bates-Bucknor, Autumn      7 Bronx Tigers         1:17.00    1:28.91   2 
  7 Streety, Niamiah           8 V02max Track         1:29.00    1:31.20   2 
  8 Greenaway, Madison         7 Mhc                             1:32.02   1 
  9 King, Maliah               6 Team Dynasty         1:39.00    1:35.10   1 
 10 Deflorimonte, Hannah       8 Velocity Tra         1:23.00    1:39.99   2 
 11 Girardi, Natalia           7 V02max Track         1:34.00    1:40.61   1 
 12 Joseph, Skye               8 New York Nov                    1:43.80   3 
 13 Figueroa, Isabela          8 Tsc Track Cl         2:00.00    1:48.92   1 
 14 Toussaint, Apple           7 Ruff Kutz                       1:50.08   1 
 15 Bryan, Jenelle             8 Velocity Tra         1:40.00    1:57.64   1 
 16 Recio, Jordan              6 Tsc Track Cl         1:45.00    2:03.55   1 
 17 Wajid, Sakinah             5 V02max Track                    2:07.47   1 
 
Event 110  Boys 8 & Under 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 De Coteau, Somari          8 Brooklyn Lig                    1:15.61   1 
  2 Small, Jaden               8 V-Tesse Trac         1:15.00    1:17.10   2 
  3 Anderson, Bryson           7 V-Tesse Trac         1:23.00    1:20.20   2 
  4 Freeman, Jayden            8 Metro Eagles                    1:20.43   1 
  5 Proctor III, Patmore       5 V02max Track         1:41.00    1:21.26   1 
  6 Wellington, Justice        7 Velocity Tra         1:30.00    1:23.90   2 
  7 Carentz, Michael           7 Baldwin Blaz         1:39.00    1:25.75   1 
  8 Kennerly, Amari            8 Envy Track C         1:30.00    1:30.10   2 
  9 Black, Aviv                6 Metro Eagles                    1:30.17   1 
 10 Gorkin, Gavin              7 Nypd Falcons         1:20.00    1:30.60   2 
 11 Riley, Alexander           6 V02max Track         1:35.00    1:38.70   2 
 12 Schlosser Jr, Daniel       7 V-Tesse Trac         1:29.00    1:39.40   2 
 13 Kirkhan, Onur              7 Tsc Track Cl         1:59.00    1:47.12   1 
 
Event 111  Girls 9 Year Olds 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Skevelair, Skylar          9 Jeuness Trac         1:09.00    1:11.43   2 
  2 Sabatino, Annalisa         9 Startlets Tr         1:15.00    1:16.56   2 
  3 Birch, Raven               9 Unattached           1:18.19    1:19.00   2 
  4 Wright, Kanayah            9 New York Nov         1:17.40    1:20.15   2 
  5 Grant, Julia               9 Jeuness Trac         1:12.00    1:21.12   2 
  6 Husbands, Kimberly         9 V02max Track         1:15.00    1:21.83   2 
  7 Mitarotonda, Aileen        9 Tsc Track Cl         1:30.00    1:25.30   1 
  8 Browne, Raven              9 Gyusa                1:44.00    1:33.40   1 
  9 Ramsey, Jacqueline         9 Metro Eagles                    1:36.40   1 
 
Event 112  Boys 9 Year Olds 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Williams, Mikhi            9 V-Tesse Trac         1:12.00    1:14.23   2 
  2 Bryan, Kenneth             9 Unattached           1:13.90    1:14.50   2 
  3 Mckenzie, Dejuan           9 Mhc                  1:09.00    1:16.44   2 
  4 Swift, Kobe                9 New York Nov                    1:16.77   1 
  5 Lindsay, Alijah            9 New York Nov                    1:19.56   1 
  6 Henry, Roman               9 Brooklyn Lig         1:21.32    1:20.80   2 
  7 Parker, Pierce             9 Velocity Tra         1:19.00    1:21.34   1 
  8 Peters, Jimmy              9 V-Tesse Trac         1:12.00    1:23.10   2 
  9 Hampton, Dillon            9 Velocity Tra         1:20.00    1:24.05   1 
 10 King, Tyrese               9 Nypd Falcons                    1:26.64   1 
 11 Oliverasfair, Jeriah       9 Brooklyn Lig                    1:27.51   1 
 12 Smith-Lewis, Isaac         9 Brooklyn Lig         1:21.88    1:27.66   2 
 
Event 113  Girls 10 Year Olds 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Lindo, Brianna            10 New York Nov         1:05.40    1:05.80   2 
  2 Swift, Kaela              10 New York Nov         1:07.40    1:08.19   2 
  3 Henry, Anayah             10 V02max Track         1:11.00    1:08.49   2 
  4 Moore, Alana              10 Metro Eagles         1:07.50    1:08.80   2 
  5 Johnson, Jayla            10 Bronx Tigers         1:09.00    1:12.95   2 
  6 Grant, Sania              10 V02max Track         1:13.00    1:13.23   1 
  7 Doresca, Sariah           10 V-Tesse Trac         1:13.00    1:13.27   1 
  8 Emeli, Jahzara            10 V-Tesse Trac         1:13.00    1:15.18   1 
  9 Caldwell, Saniah          10 Velocity Tra         1:18.00    1:18.99   1 
 10 Reed, Juliette            10 Bronx Tigers         1:10.00    1:20.01   2 
 11 Becker, Caralinn          10 Tsc Track Cl         1:24.00    1:20.34   1 
 12 Hickman, Kimaris          10 Velocity Tra         1:13.00    1:20.47   1 
 13 Smith, Destoni            10 New York Nov         1:16.00    1:39.60   1 
 
Event 114  Boys 10 Year Olds 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Walker, Christian         10 Metro Eagles         1:05.60    1:06.36   2 
  2 Auguste, Milo             10 Baldwin Blaz         1:06.00    1:08.20   2 
  3 Brown, D'Angelo           10 Gyusa                1:08.00    1:08.70   2 
  4 Garcia, Arnario           10 Unattached           1:08.00    1:08.86   2 
  5 Anderson, Driseth         10 Bronx Tigers         1:09.00    1:14.52   1 
  6 O'Connor, Sean            10 Baldwin Blaz         1:12.00    1:17.43   1 
  7 Mboutou, Michael          10 Team Dynasty                    1:26.92   1 
  8 Peart, Justin             10 Bronx Tigers         1:05.00    1:44.76   2 
 
Event 115  Girls 11 Year Olds 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Molin, Jianna             11 New York Nov         1:02.10    1:04.45   2 
  2 Ferguson, Jazmiene        11 Bronx Tigers         1:05.00    1:09.99   2 
  3 Hudson, Nyla              11 Mhc                  1:06.00    1:10.27   2 
  4 Ogunbiyi, Stephanie       11 Zodiacs Trac         1:08.48    1:11.96   2 
  5 Fevrier-Babb, Jordyn      11 Explosion Tr         1:09.00    1:12.13   2 
  6 Jackson, Salyna           11 New York Nov                    1:12.41   1 
  7 Lindsay, Amirah           11 New York Nov         1:13.80    1:13.30   2 
  8 Hemmings, Saagi           11 Velocity Tra         1:08.00    1:13.48   2 
  9 Grannum, Renelle          11 Explosion Tr         1:08.91    1:14.27   2 
 10 Williams, Malysse         11 V-Tesse Trac         1:15.00    1:19.71   1 
 11 Vassell, Yayira           11 V02max Track         1:17.00    1:20.61   1 
 12 Washington, Adonijah      11 Velocity Tra         1:19.00    1:22.29   1 
 13 Ramsey, Juliet            11 Metro Eagles                    1:28.29   1 
 
Event 116  Boys 11 Year Olds 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Muwwakkil, Jasir          11 New York Nov         1:03.40    1:04.51   2 
  2 Lawson, Kyaire            11 Ruff Kutz            1:05.00    1:04.98   2 
  3 Uche, Rashaun             11 Unattached                      1:07.57   1 
  4 Micourt, Oens             11 New York Nov         1:14.40    1:12.19   1 
  5 Belle, Justin             11 Tsc Track Cl         1:11.00    1:12.51   1 
  6 James, Mosi               11 Nypd Falcons                    1:16.82   1 
  7 Alves, Micah              11 Nypd Falcons         1:10.00    1:24.47   2 
 
Event 117  Girls 12 Year Olds 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Martin, Zaire             12 Team Dynasty         1:02.00    1:02.38   3 
  2 Daniels, Tori             12 New York Nov         1:03.80    1:02.88   3 
  3 Whyte, Justein            12 Ruff Kutz            1:04.00    1:03.75   3 
  4 Ezike, Chioma             12 Jeuness Trac         1:03.00    1:05.32   3 
  5 Carter, Payton            12 Jeuness Trac         1:05.00    1:07.59   2 
  6 Reaves, Adaria            12 Team Dynasty         1:04.00    1:07.61   3 
  7 Hayden, Saniya            12 Baldwin Blaz         1:06.00    1:08.14   2 
  8 Wills, Michaera           12 Bronx Tigers         1:05.00    1:09.35   2 
  9 Mitchell, Makayla         12 Brooklyn Lig         1:08.99    1:09.51   1 
 10 Leslie, Sophia            12 Tsc Track Cl         1:08.00    1:10.06   1 
 11 Wright, Allyson           12 Velocity Tra         1:05.00    1:10.14   2 
 12 Moore, Anissa             12 Metro Eagles         1:00.00    1:10.22   3 
 13 King, Desiree             12 Team Dynasty         1:03.00    1:11.23   3 
 14 James, Ana                12 Explosion Tr         1:10.00    1:11.98   1 
 15 Irish-Bramble, Kenia      12 V02max Track         1:05.00    1:12.98   2 
 16 Lewis, Dajohnna           12 Bronx Tigers                    1:19.91   1 
 17 Sabatino, Issabella       12 Startlets Tr                    1:29.43   1 
 
Event 118  Boys 12 Year Olds 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Noble, Wesley             12 Metro Eagles           56.30      58.29   2 
  2 Jean-Pierrre, Cedric      12 V-Tesse Trac         1:09.00    1:03.20   2 
  3 Dawson, Jared             12 Zodiacs Trac         1:03.21    1:03.75   2 
  4 Means, Tyler              12 Baldwin Blaz         1:00.00    1:04.59   2 
  5 Brown, Aaron              12 Metro Eagles         1:01.00    1:05.03   2 
  6 Caldwell, Julian          12 Velocity Tra         1:04.00    1:10.55   2 
  7 Reinosa, Kyle             12 Velocity Tra         1:10.00    1:12.64   1 
  8 Simpson, Brandon          12 Metro Eagles         1:08.00    1:14.46   2 
  9 Barry, Ziah               12 Nypd Falcons         1:05.00    1:14.97   2 
 10 Ramos, Cristian           12 V02max Track         1:11.00    1:15.11   1 
 11 Ogunbiyi, Samuel          12 Zodiacs Trac         1:24.50    1:16.49   1 
 12 Streeter, Alexander       12 Brooklyn Lig         1:26.25    1:28.00   1 
 
Event 119  Girls 13 Year Olds 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Gadpaille, Hannah         13 Velocity Tra         1:01.00    1:00.66   3 
  2 Jackson, Jamilah          13 Jeuness Trac           59.12    1:03.00   3 
  3 Jose, Micaela             13 Unattached           1:02.00    1:03.11   3 
  4 White, Tyanza             13 Mhc                  1:02.00    1:04.98   3 
  5 Sampson, River            13 Bronx Tigers         1:05.00    1:05.05   2 
  6 Staples, Bianca           13 Mhc                  1:03.00    1:05.21   3 
  7 Thomas, Nyah              13 Baldwin Blaz         1:04.00    1:05.88   3 
  8 Gonzalez, Ashleigh        13 Team Dynasty         1:03.00    1:06.41   3 
  9 Bertram, Tahillah         13 Jeuness Trac         1:08.00    1:08.44   1 
 10 Dennis, Jahmilia          13 V-Tesse Trac         1:05.00    1:08.67   2 
 11 Lewis, Kierra             13 Baldwin Blaz         1:07.00    1:08.78   2 
 12 Robinson, Gabrielle       13 Jeuness Trac                    1:09.49   1 
 13 Birch, Jayda              13 Unattached           1:06.30    1:09.63   2 
 14 Stephens, Nevaeh          13 Jeuness Trac                    1:11.32   1 
 15 Cave, Kamara              13 Unattached                      1:19.63   1 
 16 Cornish, Jade             13 Metro Eagles         1:08.00    1:25.00   1 
 
Event 120  Boys 13 Year Olds 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Webb, Asad                13 V-Tesse Trac           56.00      56.87  
  2 Porter, N'Namdi           13 Bronx Tigers           54.50      57.24  
  3 Jackson, Jaavier          13 Awesome Powe                    1:00.78  
  4 Jackson, Jordan           13 Brooklyn Lig         1:01.09    1:03.27  
  5 Triggs, Bashir            13 V-Tesse Trac         1:05.00    1:05.45  
  6 Leandre, Jacques          13 Metro Eagles         1:05.00    1:07.31  
  7 Joseph, Kiel              13 New York Nov                    1:11.20  
  8 Brown, Ishiah             13 Metro Eagles                    1:18.78  
 
Event 121  Girls 14 Year Olds 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Brown, Brianna            14 Team Dynasty           56.00      58.49   3 
  2 Hammond, Kaylee           14 Jeuness Trac           59.00    1:01.01   3 
  3 Jackson, Danielle         14 Team Dynasty         1:00.00    1:01.87   3 
  4 Cannon, Alanni            14 Jeuness Trac           59.00    1:02.34   3 
  5 Chevannes, Chelsi         14 Ruff Kutz            1:04.00    1:04.88   2 
  6 Andrews, Yesenia          14 Metro Eagles         1:00.00    1:05.49   3 
  7 Douglas, Dayahana         14 Ruff Kutz            1:04.00    1:05.73   3 
  8 Douglas, Daniellia        14 Ruff Kutz            1:04.00    1:05.82   2 
  9 Green, Abbygae            14 Zodiacs Trac                    1:06.02   1 
 10 Nicholas, Leann           14 Unattached           1:04.04    1:06.62   2 
 11 Woolward, Makayla         14 New York Nov         1:07.10    1:07.15   2 
 12 Taveras, Tiffany          14 New York Nov         1:08.40    1:07.18   2 
 13 Mcpherson, Andrea         14 Baldwin Blaz         1:04.00    1:08.41   2 
 14 Moore, Amaya              14 Ruff Kutz            1:09.00    1:10.20   1 
 15 Accely, Hananayah         14 Ruff Kutz            1:06.00    1:10.96   2 
 16 Ban, Aissatou             14 Bronx Tigers                    1:15.08   1 
 17 Davis, Kiana              14 Velocity Tra         1:17.00    1:16.33   1 
 18 Smith, Amari              14 Mhc                  1:08.00    1:17.74   2 
 
Event 122  Boys 14 Year Olds 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Peters, Alex              14 Metro Eagles           53.00      54.78   2 
  2 Williams, Tavon           14 Bronx Tigers           54.40      56.01   2 
  3 Alauddin, Foyez           14 Unattached             58.26      57.98   2 
  4 Douglas, Matthew          14 Ruff Kutz            1:09.00      58.61   1 
  5 Mboutou, Gabriel          14 Team Dynasty           59.00      59.55   2 
  6 Ramsey, Wesley            14 Metro Eagles           58.00      59.86   2 
  7 Largie, Sean              14 V-Tesse Trac         1:00.00    1:00.87   1 
  8 Jenkins, Jayden           14 Nyc Success            59.00    1:04.82   2 
  9 Afere, Joel               14 Zodiacs Trac         1:08.44    1:05.18   1 
 
Event 123  Girls 15-16 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Soumaoro, Kadija          15 Harlem Child           58.00      59.53   2 
  2 Avila, Ruby               16 Bronx Tigers           58.00    1:00.79   2 
  3 Beckford, Camryn          15 Baldwin Blaz           59.50    1:01.34   2 
  4 Underwood, Nefertiti      16 Harlem Child           58.80    1:01.42   2 
  5 Foster, Christiana        16 Baldwin Blaz           59.50    1:02.54   2 
  6 Cunningham, Ki-Yonna      15 Jeuness Trac           58.50    1:02.74   2 
  7 Cave, Tanisha             16 Metro Eagles         1:02.00    1:06.43   1 
  8 Solomon, Isi              15 Nyc Success          1:01.00    1:09.23   2 
  9 Wright, Zaria             16 Team Dynasty         1:05.00    1:13.40   1 
 10 Ramos, Lourdes            16 V02max Track                    1:22.07   1 
 
Event 124  Boys 15-16 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Brodie, Anthony           16 Bronx Tigers           49.00      50.00   2 
  2 Myers, Parker             16 Ruff Kutz              52.00      52.20   2 
  3 Budhu, Justin             15 Unattached                        53.58   1 
  4 Shittu, Mutiu             16 V-Tesse Trac           51.00      53.92   2 
  5 Williams, Malique         15 V-Tesse Trac           56.00      55.34   2 
  6 James, Christopher        15 Explosion Tr           54.80      56.83   2 
  7 John, Jaylin              15 Metro Eagles           54.00      57.19   2 
  8 Vavilchenkov, Daniel      16 Stars Track            59.00      57.65   1 
  9 Mccray, Jordan            16 Envy Track C           56.00      59.16   2 
 10 Franklin, Dimitri         15 Nyc Success                     1:00.97   1 
 11 Thompson, Tayshawn        15 Awesome Powe                    1:01.70   1 
 12 Alves, Spirit             15 Nypd Falcons           58.00    1:04.98   1 
 
Event 125  Girls 17-18 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Maxine, Katriel           17 Metro Eagles         1:00.00      58.22   2 
  2 Douglas Grant, Jasmine    17 Jeuness Trac           59.00      58.63   2 
  3 Pottinger, Janelle        18 Ruff Kutz              59.40      59.85   2 
  4 Grant, Vinnelle           18 no name                57.50    1:00.73   2 
  5 Griffith, Daniella        17 Unattached                      1:01.03   1 
  6 Wright, Iantha            17 Metro Eagles           57.00    1:02.16   2 
  7 Parker, Kaylah            17 Nypd Falcons         1:04.00    1:04.74   1 
  8 Taylor, Sabrina           17 Aoc                  1:01.87    1:04.74   1 
  9 Foster-Daniels, Maiya-Fa  18 Mhc                     2.00    1:05.43   2 
 10 Davis, Sade               17 Bronx Tigers           57.00    1:06.00   2 
 11 Straker, Zuri             18 Mhc                  1:00.00    1:09.97   1 
 
Event 126  Boys 17-18 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Barriffe, D'Andre         17 Metro Eagles           49.60      49.62   3 
  2 Perdomo, Jeffrey          18 Team Dynasty           49.00      50.09   3 
  3 Harris-Brown, Barrington  17 Team Dynasty           48.00      51.32   3 
  4 Strachn, Brian            17 Unattached             49.10      51.90   3 
  5 Gordon, Darius            18 Velocity Tra           52.00      52.09   2 
  6 Melhado, Malik            17 V-Tesse Trac           50.00      52.19   3 
  7 Moore, Christopher        18 Unattached             52.40      52.74   2 
  8 Charles, Akil             17 Unattached             52.00      53.09   2 
  9 Trumpet, Terrell          18 V-Tesse Trac           50.30      53.34   3 
 10 Maupin, Quavan            17 V-Tesse Trac           53.00      54.12   1 
 11 Howard, Terrell           17 Metro Eagles           53.00      54.20   2 
 12 Autar, Kaylash            18 New York Nov           55.40      54.82   1 
 13 Phillip, Raseam           17 Velocity Tra           54.00      55.28   1 
 
Event 129  Girls 11 Year Olds 80 Meter Hurdles
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ogunbiyi, Stephanie       11 Zodiacs Trac                      13.96  
  2 Muwwakkil, Kazima         11 New York Nov                      15.98  
 
Event 130  Boys 11 Year Olds 80 Meter Hurdles
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lawson, Kyaire            11 Ruff Kutz                         14.71  
  2 Barrows, Walter           11 New York Nov                      15.03  
  3 Burns, Chase              11 New York Nov                      15.65  
 
Event 131  Girls 12 Year Olds 80 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Sheppard, Tai             12 Jeuness Trac           12.70      12.75   2 
  2 James, Laila              12 Jeuness Trac                      13.28   1 
  3 Ezike, Chioma             12 Jeuness Trac           13.00      14.45   2 
  4 Ramsay, Niyev             12 Metro Eagles                      16.17   1 
  5 Benoit, Thalia            12 Ruff Kutz                         16.44   1 
  6 Emmett Turner, Lauren     12 Metro Eagles                      19.64   2 
 
Event 133  Girls 13 Year Olds 100 Meter Hurdles
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bain, Brinesha            13 Jeuness Trac           16.90      17.48  
  2 Galloway, Antoinette      13 New York Nov                      19.63  
  3 Jefferies, Abigail        13 Metro Eagles                      21.36  
 
Event 135  Girls 14 Year Olds 100 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Hazel, Leniah             14 Metro Eagles                      17.04   1 
  2 Mckenzie, Lisha           14 Envy Track C           17.00      17.65   2 
  3 Lindo, Deanna             14 New York Nov                      18.94   1 
  4 Mendez, Marissa           14 Tsc Track Cl           18.00      21.11   2 
 
Event 136  Boys 14 Year Olds 100 Meter Hurdles
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cohen, Joshua             14 Unattached             18.20      19.02  
 
Event 137  Girls 15-16 100 Meter Hurdles
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Eargle, Jaelah            16 Velocity Tra           17.90      21.09  
  2 Murray, Rafayah           15 Zodiacs Trac                      26.09  
 
Event 138  Girls 17-18 100 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Myers, Sophia             17 Ruff Kutz              14.40      14.96   2 
  2 Dumpson, Mya              18 Ruff Kutz              15.40      15.54   2 
  3 Rowe, Naomi               18 Ruff Kutz              16.00      16.34   1 
  4 King, Tyra                17 Nyc Success            18.00      19.59   1 
 
Event 141  Boys 17-18 110 Meter Hurdles
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brown, Tai                17 Ruff Kutz              14.40      14.40  
  2 Johnson, Russell          17 Baldwin Blaz           15.00      16.69  
 
Event 143  Girls 8 & Under 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Defreitas, Amelia          8 Metro Eagles         2:58.00    3:16.60  
  2 Wajid, Aisha               7 V02max Track         3:09.00    3:18.07  
  3 Siriban, Fallon            7 Tsc Track Cl         3:15.00    3:19.83  
  4 Streety, Niamiah           8 V02max Track         3:38.00    3:31.23  
  5 King, Maliah               6 Team Dynasty                    3:42.49  
  6 Figueroa, Isabela          8 Tsc Track Cl         4:12.00    4:31.92  
 
Event 144  Boys 8 & Under 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Contreras, Isaac           8 Explosion Tr         2:59.00    3:04.52  
  2 Anderson, Bryson           7 V-Tesse Trac                    3:06.11  
  3 Calabrese, Joseph          8 Unattached           2:55.00    3:09.76  
  4 Auguste, Horace            8 Baldwin Blaz         3:00.00    3:10.90  
  5 Wellington, Justice        7 Velocity Tra         3:00.00    3:23.79  
  6 Schlosser Jr, Daniel       7 V-Tesse Trac         3:40.00    3:39.67  
 
Event 145  Girls 9 Year Olds 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Skevelair, Skylar          9 Jeuness Trac         2:47.00    2:49.98  
  2 Grant, Julia               9 Jeuness Trac         2:40.00    2:50.64  
  3 Irish-Bramble, Kenese      9 V02max Track         2:41.00    2:56.28  
  4 Birch, Raven               9 Unattached           2:56.90    2:56.38  
  5 Husbands, Kimberly         9 V02max Track         2:45.00    3:07.64  
  6 Williams, Sky              9 V02max Track         3:03.00    3:12.64  
  7 Mitarotonda, Aileen        9 Tsc Track Cl         3:12.00    3:16.83  
 
Event 146  Boys 9 Year Olds 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bryan, Kenneth             9 Unattached           2:52.07    2:52.73  
  2 Williams, Mikhi            9 V-Tesse Trac         2:53.00    2:53.15  
  3 Parker, Pierce             9 Velocity Tra         2:55.00    3:01.31  
  4 Vitale, Adam               9 Unattached           2:58.00    3:05.78  
  5 Mckenzie, Dejuan           9 Mhc                  2:50.00    3:08.69  
  6 Hampton, Dillon            9 Velocity Tra         2:57.00    3:13.06  
  7 Oliverasfair, Jeriah       9 Brooklyn Lig                    3:33.87  
 
Event 147  Girls 10 Year Olds 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lindo, Brianna            10 New York Nov         2:36.00    2:35.39  
  2 Victoria, Sahar           10 Unattached           2:34.00    2:40.01  
  3 Sheppard, Brooke          10 Jeuness Trac         2:40.00    2:43.89  
  4 Jamieson, Kayleigh        10 Metro Eagles         2:39.00    2:44.16  
  5 Bowden, Mia               10 V02max Track         2:42.00    2:49.49  
  6 Grant, Sania              10 V02max Track         2:59.00    2:57.34  
  7 Thomas, Rakae             10 V02max Track         2:45.00    3:04.70  
  8 Smith, Destoni            10 New York Nov                    3:10.85  
  9 Becker, Caralinn          10 Tsc Track Cl         3:14.00    3:12.06  
 10 Doresca, Sariah           10 V-Tesse Trac         2:53.00    3:12.67  
 11 O'Connor, Erin            10 Baldwin Blaz         3:10.00    3:14.81  
 
Event 148  Boys 10 Year Olds 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brown, D'Angelo           10 Gyusa                2:30.00    2:39.32  
  2 Auguste, Milo             10 Baldwin Blaz         2:37.00    2:40.52  
  3 Anderson, Driseth         10 Bronx Tigers         2:40.00    2:51.39  
  4 Jefferies, Adam           10 Metro Eagles                    2:54.07  
  5 O'Connor, Sean            10 Baldwin Blaz         2:55.00    2:54.77  
  6 Seymour, Omarion          10 V02max Track         2:53.00    3:05.09  
  7 Thomas, Justin            10 New York Nov                    3:14.60  
  8 Mboutou, Michael          10 Team Dynasty                    3:17.09  
  9 Coll, Aidan               10 Baldwin Blaz                    4:00.32  
 
Event 149  Girls 11 Year Olds 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gomes, Maya               11 Jeuness Trac         2:30.00    2:36.19  
  2 Molin, Jianna             11 New York Nov                    2:37.56  
  3 Elie, Logan               11 Baldwin Blaz         2:40.00    2:46.44  
  4 Rucker, Brianna           11 New York Nov         2:43.00    2:47.46  
  5 Brown, Aysya              11 Velocity Tra         2:45.00    2:49.94  
  6 Vassell, Yayira           11 V02max Track         2:53.00    3:05.87  
 
Event 150  Boys 11 Year Olds 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Muwwakkil, Jasir          11 New York Nov         2:34.40    2:32.50  
  2 Samuels, Toure            11 Team Dynasty         2:30.00    2:36.77  
  3 Contreras, Isayah         11 Explosion Tr         2:36.00    2:37.65  
  4 Riley, Karran             11 V02max Track         2:41.00    2:39.10  
  5 Andrews, Nicholas         11 V-Tesse Trac         2:40.00    2:43.92  
  6 Martin-Percell, Jalen     11 Velocity Tra         2:50.00    2:57.18  
  7 Alves, Micah              11 Nypd Falcons         2:58.00    3:10.24  
 
Event 151  Girls 12 Year Olds 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sheppard, Tai             12 Jeuness Trac         2:21.00    2:26.38  
  2 James, Laila              12 Jeuness Trac         2:28.00    2:37.58  
  3 Wills, Michaera           12 Bronx Tigers         2:38.20    2:38.50  
  4 Moore, Anissa             12 Metro Eagles         2:26.00    2:39.69  
  5 Hayden, Saniya            12 Baldwin Blaz         2:34.00    2:42.57  
  6 Buckley, Anna             12 Unattached           2:30.22    2:45.52  
  7 Leslie, Sophia            12 Tsc Track Cl         2:44.00    2:46.98  
  8 Irish-Bramble, Kenia      12 V02max Track         2:34.00    2:47.50  
  9 Carter, Payton            12 Jeuness Trac                    2:55.62  
 
Event 152  Boys 12 Year Olds 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Noble, Wesley             12 Metro Eagles                    2:31.92  
  2 Means, Tyler              12 Baldwin Blaz         2:26.00    2:33.93  
  3 Johnson, Jelani           12 Metro Eagles         2:20.00    2:34.30  
  4 Lindo, Dontae             12 Velocity Tra         2:32.00    2:36.34  
  5 Caldwell, Julian          12 Velocity Tra         2:33.00    2:47.88  
  6 Jackson, Noah             12 Baldwin Blaz         3:10.00    3:39.70  
 
Event 153  Girls 13 Year Olds 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hill, Kaylah              13 Jeuness Trac         2:22.00    2:27.08  
  2 Jackson, Jamilah          13 Jeuness Trac         2:24.00    2:30.67  
  3 Barnes, Avionne           13 V02max Track         2:38.00    2:36.13  
  4 Gonzalez, Ashleigh        13 Team Dynasty         2:30.00    2:51.88  
 
Event 154  Boys 13 Year Olds 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Porter, N'Namdi           13 Bronx Tigers         2:20.00    2:30.99  
  2 Williams, Jadan           13 Metro Eagles         2:19.00    2:32.60  
  3 Triggs, Bashir            13 V-Tesse Trac         2:37.00    2:42.27  
  4 Leandre, Jacques          13 Metro Eagles         2:30.00    2:56.33  
 
Event 155  Girls 14 Year Olds 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Heskin, Lauryn            14 Tsc Track Cl         2:20.00    2:27.64  
  2 Garnett, Jourdan          14 Jeuness Trac         2:25.00    2:31.59  
  3 Samuels, Mckenzie         14 Team Dynasty         2:24.00    2:36.23  
  4 Douglas, Daniellia        14 Ruff Kutz            2:37.00    2:39.40  
  5 Woolward, Makayla         14 New York Nov         2:38.80    2:41.95  
  6 Minns, Ashley             14 Tsc Track Cl         2:30.00    2:46.94  
  7 Ashbahian, Michelle       14 Tsc Track Cl         2:50.00    2:54.69  
  8 Chun, Caroline            14 Tsc Track Cl         2:48.00    2:58.63  
  9 Moore, Amaya              14 Ruff Kutz            2:50.00    3:06.48  
 
Event 156  Boys 14 Year Olds 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Douglas, Matthew          14 Ruff Kutz            2:30.00    2:27.58  
  2 Ramsey, Wesley            14 Metro Eagles         2:18.00    2:28.63  
 
Event 157  Girls 15-16 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Soumaoro, Kadija          15 Harlem Child         2:25.00    2:30.18  
  2 Becker, Emilee            15 Tsc Track Cl         2:36.00    2:42.58  
 
Event 158  Boys 15-16 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Myers, Parker             16 Ruff Kutz            2:10.00    2:11.61  
  2 Williams, Malique         15 V-Tesse Trac         2:07.00    2:11.67  
  3 Shittu, Mutiu             16 V-Tesse Trac         2:07.00    2:15.19  
  4 Anderson, Anjea           16 Bronx Tigers         2:10.00    2:21.33  
  5 Vavilchenkov, Daniel      16 Stars Track          2:14.00    2:28.38  
  6 Jennings, Joshua          15 Metro Eagles         2:15.00    2:28.93  
  7 Alves, Spirit             15 Nypd Falcons         2:30.00    2:50.10  
 
Event 159  Girls 17-18 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Dumpson, Mya              18 Ruff Kutz            2:19.00    2:22.23  
  2 Ayala, Amber              17 V02max Track         2:21.00    2:23.56  
  3 Douglas Grant, Jasmine    17 Jeuness Trac         2:20.00    2:26.09  
  4 Wisch, Audrey             17 Mhc                  2:26.00    2:28.86  
  5 Foster-Daniels, Maiya-Fa  18 Mhc                  2:28.00    2:33.03  
  6 Grant, Vinnelle           18 no name              2:22.00    2:35.21  
  7 Birch, Kiara              18 Unattached           2:40.00    2:47.73  
  8 Parker, Kaylah            17 Nypd Falcons         2:50.00    3:01.25  
 
Event 160  Boys 17-18 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Perdomo, Jeffrey          18 Team Dynasty         1:56.00    1:59.53  
  2 Moore, Christopher        18 Unattached           1:59.89    2:01.99  
  3 Delgado, Akahnni          18 Unattached           2:00.00    2:02.53  
  4 Spooner, Barrington       17 V-Tesse Trac         1:58.00    2:03.14  
  5 Autar, Kaylash            18 New York Nov         2:07.00    2:11.26  
  6 Williams, Jesai           17 Metro Eagles         2:10.00    2:13.88  
  7 Gordon, Darius            18 Velocity Tra         2:10.00    2:15.09  
  8 Howard, Terrell           17 Metro Eagles         2:08.00    2:22.10  
  9 White, William            17 Mhc                  2:10.00    2:25.59  
 
Event 163  Girls 8 & Under 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Burrell, Brianna           8 Velocity Tra           32.30      32.46   4 
  2 Hopson, Amira              8 Unattached             33.00      33.96   4 
  3 Strachn, Kaylin            8 Zodiacs Trac           35.20      34.06   4 
  4 Philibert, Kelsey          8 V02max Track           34.50      34.69   4 
  5 Blake, Shyenne             8 Velocity Tra           34.50      35.52   4 
  6 Minter, Savannah           8 Zodiacs Trac           37.89      36.05   3 
  7 Campbell, Denay            8 New York Nov                      37.23   1 
  8 Deflorimonte, Hannah       8 Velocity Tra           35.20      37.28   4 
  9 Reed, Jade                 8 Bronx Tigers           35.00      37.37   4 
 10 Joseph, Skye               8 New York Nov                      38.38   1 
 11 Bates-Bucknor, Autumn      7 Bronx Tigers           35.00      38.63   4 
 12 Greenaway, Madison         7 Mhc                               39.94   2 
 13 Plummer, Majesti           8 Bronx Tigers           37.00      40.48   3 
 14 Ollivierre, Arianna        8 New York Nov                      41.10   1 
 15 Henderson, Taylor          7 Bronx Tigers           37.00      41.39   3 
 16 Gordon, Laila              8 Zodiacs Trac           38.47      41.53   3 
 17 Williams, Sasha            7 Bronx Tigers           38.00      41.55   3 
 18 Girardi, Natalia           7 V02max Track           36.10      42.26   3 
 19 Toussaint, Apple           7 Ruff Kutz                         42.33   1 
 20 Thomas, Patricia           7 V02max Track           38.00      42.64   3 
 21 Brown, Abigail             8 New York Nov           41.40      43.38   2 
 22 Bryan, Jenelle             8 Velocity Tra           39.00      43.62   3 
 23 Chery, Jacquelien          7 Tsc Track Cl           43.00      45.04   2 
 24 Bridgett, Chelsea          6 New York Nov           39.20      46.29   2 
 25 Figueroa, Isabela          8 Tsc Track Cl                      47.02   1 
 26 Johnson, Renaii            6 Startlets Tr                      48.78   2 
 
Event 164  Boys 8 & Under 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Grannum, Michael           8 Explosion Tr           31.31      32.31   3 
  2 Phillips, Dakari           8 Grant You WI           32.00      33.39   3 
  3 Small, Jaden               8 V-Tesse Trac           31.00      33.47   3 
  4 Elie, Peyton               8 Baldwin Blaz           40.00      37.28   2 
  5 Burnett, Connor            7 Explosion Tr           36.40      37.65   3 
  6 Wellington, Justice        7 Velocity Tra           39.00      37.72   3 
  7 De Coteau, Somari          8 Brooklyn Lig                      38.13   1 
  8 Proctor III, Patmore       5 V02max Track           42.00      40.78   2 
  9 Carentz, Michael           7 Baldwin Blaz           40.00      40.84   2 
 10 Gorkin, Gavin              7 Nypd Falcons           47.00      41.36   2 
 11 Riley, Alexander           6 V02max Track           37.00      42.72   3 
 12 Harris-Brown, Brandon      6 Team Dynasty           39.00      42.88   3 
 13 Freeman, Jayden            8 Metro Eagles                      43.70   1 
 14 Johnson Jr., Kenneth       7 Stars Track                       45.65   1 
 15 Black, Aviv                6 Metro Eagles                      45.66   1 
 
Event 165  Girls 9 Year Olds 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Skevelair, Skylar          9 Jeuness Trac           29.00      31.41   2 
  2 Sabatino, Annalisa         9 Startlets Tr           38.00      32.95   2 
  3 Muhammad, Fatimah          9 Jeuness Trac           33.00      33.38   2 
  4 Burns, Chelsie             9 New York Nov           34.20      33.83   2 
  5 Gomes, Camryn              9 Jeuness Trac                      35.03   1 
  6 Wright, Kanayah            9 New York Nov           34.10      35.21   2 
  7 Barnswell, Madison         9 New York Nov           34.80      35.40   2 
  8 Simmons, Keyana            9 Grant You WI                      37.35   1 
  9 Browne, Raven              9 Gyusa                  45.00      38.48   2 
 10 Ramsey, Jacqueline         9 Metro Eagles                      39.31   1 
 11 Moody, Kolby               9 V02max Track                      43.49   1 
 12 Emmett-Turner, Shamiya     9 Metro Eagles                      45.21   1 
 
Event 166  Boys 9 Year Olds 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Williams, Mikhi            9 V-Tesse Trac           31.00      32.33   2 
  2 Reed, Joshua               9 Bronx Tigers           30.00      33.54   2 
  3 Henry, Roman               9 Brooklyn Lig           33.96      33.78   1 
  4 Peters, Jimmy              9 V-Tesse Trac           32.00      34.19   2 
  5 Lathuillerie, Javonni      9 New York Nov                      34.35   1  34.343
  6 King, Tyrese               9 Nypd Falcons           28.00      34.35   2  34.345
  7 Ferguson, Octavius         9 Brooklyn Lig                      35.53   1 
  8 Carentz, Nicholas          9 Baldwin Blaz           40.00      35.71   1 
  9 Smith-Lewis, Isaac         9 Brooklyn Lig           40.01      39.74   1 
 10 Mckenzie, Dejuan           9 Mhc                    31.00      41.10   2 
 
Event 167  Girls 10 Year Olds 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Moore, Alana              10 Metro Eagles           28.90      28.82   3 
  2 Swift, Kaela              10 New York Nov           28.90      29.35   3 
  3 Johnson, Jayla            10 Bronx Tigers           30.00      29.83   3 
  4 Henry, Anayah             10 V02max Track           31.00      30.16   3 
  5 Alabi, Kamilah            10 New York Nov           30.80      30.61   3 
  6 Emeli, Jahzara            10 V-Tesse Trac           30.00      30.63   3 
  7 Garnes, Tyreesa           10 New York Nov           29.40      30.69   3 
  8 Hickman, Dakota           10 Velocity Tra           32.20      30.80   2 
  9 Young, Shania             10 V02max Track           32.00      31.79   2 
 10 Hickman, Kimaris          10 Velocity Tra           34.00      32.30   1 
 11 Reed, Juliette            10 Bronx Tigers           30.00      32.73   3 
 12 Caldwell, Saniah          10 Velocity Tra           33.90      33.85   2 
 13 Burnett, Sierra           10 Explosion Tr           32.00      34.30   2 
 14 Campbell, Yvonnemae       10 New York Nov           32.90      34.93   2 
 15 Hart, Briyana             10 New York Nov           34.80      36.18   1 
 16 Chery, Marleigh           10 Tsc Track Cl           37.00      37.82   1 
 17 Streeter, Alysa           10 Brooklyn Lig           43.43      39.10   1 
 
Event 168  Boys 10 Year Olds 200 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Walker, Christian         10 Metro Eagles           27.30      28.07  
  2 Garcia, Arnario           10 Unattached             28.89      28.99  
  3 Brown, D'Angelo           10 Gyusa                  28.90      29.63  
  4 Peart, Justin             10 Bronx Tigers           27.50      30.42  
  5 Antoine, Prince-Nazir     10 New York Nov           30.40      30.65  
  6 De Coteau, Soloman        10 Brooklyn Lig                      33.88  
 
Event 169  Girls 11 Year Olds 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Fulton, Ashley            11 Metro Eagles           27.90      28.52   3 
  2 Ferguson, Jazmiene        11 Bronx Tigers           27.00      28.60   3 
  3 Burrell, Olyvia           11 Velocity Tra           29.00      28.77   3 
  4 Daley, Logan              11 Explosion Tr           30.00      29.21   2 
  5 Passee, Sierra            11 New York Nov           29.80      29.83   2 
  6 Grannum, Renelle          11 Explosion Tr           29.30      29.95   3 
  7 Hemmings, Saagi           11 Velocity Tra           30.50      30.16   2 
  8 Ogunbiyi, Stephanie       11 Zodiacs Trac           29.63      30.28   3 
  9 Molin, Jianna             11 New York Nov           29.40      30.31   3 
 10 Fevrier-Babb, Jordyn      11 Explosion Tr           29.78      30.32   3 
 11 Gullap, Amela             11 New York Nov           32.80      30.37   2 
 12 Anthony, Takiyah          11 Metro Eagles                      30.99   1 
 13 Jackson, Salyna           11 New York Nov           33.10      31.03   1 
 14 Bristol, Jenesis          11 Explosion Tr           31.70      31.17   2 
 15 Lindsay, Amirah           11 New York Nov           32.80      31.96   2 
 16 Clarke, Samya             11 Velocity Tra           31.90      32.20   2 
 17 Egerton, Nya              11 New York Nov                      33.01   1 
 18 Williams, Malysse         11 V-Tesse Trac           32.00      33.11   2 
 19 Wade, Tileeyah            11 New York Nov                      33.23   1 
 20 Hudson, Nyla              11 Mhc                    28.00      33.64   3 
 
Event 170  Boys 11 Year Olds 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Brown, Josiah             11 Explosion Tr           27.70      27.10   2 
  2 Lawson, Kyaire            11 Ruff Kutz              28.00      27.87   2 
  3 Uche, Rashaun             11 Unattached             27.84      29.16   2 
  4 Micourt, Oens             11 New York Nov           33.40      30.43   2 
  5 Belle, Justin             11 Tsc Track Cl           32.00      31.16   2 
  6 Santiago, Angel           11 Brooklyn Lig           30.68      32.20   2 
  7 Samuels, Brisco Breeze    11 Zodiacs Trac           32.50      32.76   2 
  8 Singleton, Jermaine       11 Mhc                    29.00      32.77   2 
  9 Williams, Isaiah          11 V02max Track                      33.75   1 
 10 Johnson, Aaden            11 Zodiacs Trac                      35.52   1 
 11 Thomas, Adian             11 New York Nov                      36.41   1 
 
Event 171  Girls 12 Year Olds 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Whyte, Justein            12 Ruff Kutz              27.00      27.57   3 
  2 Martin, Zaire             12 Team Dynasty           27.00      27.92   3 
  3 Daniels, Tori             12 New York Nov           27.80      28.16   3 
  4 Reaves, Adaria            12 Team Dynasty           27.50      28.57   3 
  5 Mitchell, Makayla         12 Brooklyn Lig           29.32      28.97   2 
  6 Benoit, Thalia            12 Ruff Kutz              30.00      29.08   1 
  7 Emmett Turner, Lauren     12 Metro Eagles           28.00      29.55   2 
  8 Perry, Dionna             12 New York Nov           29.01      29.65   2 
  9 Grant, Kayla              12 Grant You WI           30.00      30.34   1 
 10 Wright, Allyson           12 Velocity Tra           28.50      30.54   2 
 11 Ramsay, Niyev             12 Metro Eagles           28.00      30.58   2 
 12 James, Ana                12 Explosion Tr           30.00      31.10   1 
 13 Moore, Anissa             12 Metro Eagles           27.40      32.42   3 
 14 Delgado, Nailah           12 Unattached             31.55      32.59   1 
 15 Redhead, Sydney           12 New York Nov                      32.70   1 
 16 Lewis, Dajohnna           12 Bronx Tigers           28.00      35.58   2 
 17 Sabatino, Issabella       12 Startlets Tr                      38.71   1 
 
Event 172  Boys 12 Year Olds 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Noble, Wesley             12 Metro Eagles           25.60      26.21   2 
  2 Brown, Aaron              12 Metro Eagles           26.60      27.97   2 
  3 Dawson, Jared             12 Zodiacs Trac           28.11      28.20   2 
  4 Jean-Pierrre, Cedric      12 V-Tesse Trac           27.00      28.47   2 
  5 Simpson, Brandon          12 Metro Eagles           28.00      30.72   2 
  6 Ogunbiyi, Samuel          12 Zodiacs Trac           30.83      30.80   1 
  7 Barry, Ziah               12 Nypd Falcons                      30.85   1 
  8 Reinosa, Kyle             12 Velocity Tra           30.00      31.59   2 
  9 Grable, Connor            12 Metro Eagles                      31.67   1 
 10 De Coteau, Sergius        12 Brooklyn Lig                      32.73   1 
 11 Ramos, Cristian           12 V02max Track           29.50      33.32   2 
 
Event 173  Girls 13 Year Olds 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Gadpaille, Hannah         13 Velocity Tra           27.00      26.76   4 
  2 Sampson, River            13 Bronx Tigers           26.20      26.94   4 
  3 Brown, Kortney            13 Startlets Tr           27.00      27.47   4 
  4 Dennis, Jahmilia          13 V-Tesse Trac           26.00      27.73   4 
  5 Jose, Micaela             13 Unattached             27.00      27.74   4 
  6 Thomas, Nyah              13 Baldwin Blaz           27.80      28.08   3 
  7 Mondesir, Joanie          13 Explosion Tr           26.98      28.10   4 
  8 Bertram, Tahillah         13 Jeuness Trac           28.00      28.32   3 
  9 White, Tyanza             13 Mhc                    27.00      28.57   4 
  9 Toussaint, Egypt          13 Ruff Kutz              30.00      28.57   2 
 11 Staples, Bianca           13 Mhc                    27.00      28.70   4 
 12 Gonzalez, Ashleigh        13 Team Dynasty           27.40      28.89   3 
 13 Lewis, Kierra             13 Baldwin Blaz           28.00      29.14   3 
 14 Hermitt, Kamilah          13 New York Nov           28.80      29.14   3 
 15 Haskins, Taylor           13 New York Nov                      29.50   1 
 16 Andrews, Skyler           13 Jeuness Trac           28.00      29.70   3 
 17 Robinson, Gabrielle       13 Jeuness Trac                      29.83   1 
 18 Birch, Jayda              13 Unattached             28.80      30.08   3 
 19 Samuels, Raine            13 Zodiacs Trac           29.17      30.10   2 
 20 Matthews-Correia, Linsey  13 Explosion Tr           29.78      30.74   2 
 21 Stephens, Nevaeh          13 Jeuness Trac                      30.92   1 
 22 Jones, Layah              13 Jeuness Trac                      31.22   1 
 23 Cornish, Jade             13 Metro Eagles           30.00      32.96   2 
 
Event 174  Boys 13 Year Olds 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Webb, Asad                13 V-Tesse Trac           23.50      24.88   2 
  2 Philogene, Adam           13 Metro Eagles           25.00      25.57   2 
  3 Jackson, Jaavier          13 Awesome Powe                      25.89   1 
  4 Porter, N'Namdi           13 Bronx Tigers           24.00      25.99   2 
  5 Jackson, Jordan           13 Brooklyn Lig           27.34      26.36   2 
  6 Gaydarik, Kabir           13 Velocity Tra           26.90      29.03   2 
  7 Switzer, II, Steven       13 Zodiacs Trac           30.06      29.40   2 
  8 Joseph, Kiel              13 New York Nov                      30.02   1 
 
Event 175  Girls 14 Year Olds 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Brown, Brianna            14 Team Dynasty           24.00      25.30   3 
  2 Andrews, Yesenia          14 Metro Eagles           24.80      25.63   3 
  3 Douglas, Dayahana         14 Ruff Kutz              27.00      26.96   2 
  4 Cannon, Alanni            14 Jeuness Trac           26.00      26.99   3 
  5 Hammond, Kaylee           14 Jeuness Trac           26.50      27.39   3 
  6 Jackson, Danielle         14 Team Dynasty           26.00      27.91   3 
  7 Francis, Deidra           14 New York Nov           29.80      28.04   2 
  8 Johnson, Niquelle         14 Zodiacs Trac           29.82      28.23   2 
  9 Green, Abbygae            14 Zodiacs Trac                      28.89   1 
 10 Mcpherson, Andrea         14 Baldwin Blaz           27.00      28.92   2 
 11 Miles, Aanisah            14 Grant You WI           28.00      28.95   2 
 12 Walker, Sanaa             14 Jeuness Trac           29.00      29.27   2 
 13 Accely, Hananayah         14 Ruff Kutz              30.00      29.43   1 
 14 Smith, Amari              14 Mhc                    27.00      29.61   2 
 15 Jenkins, Allore           14 New York Nov           33.40      30.57   1 
 16 Ban, Aissatou             14 Bronx Tigers                      32.26   1 
 17 Davis, Kiana              14 Velocity Tra           30.00      33.06   1 
 
Event 176  Boys 14 Year Olds 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Williams, Tavon           14 Bronx Tigers           23.40      23.92   2 
  2 Peters, Alex              14 Metro Eagles           23.30      24.08   2 
  3 Alauddin, Foyez           14 Unattached             25.26      25.22   2 
  4 Ridley, Bryce             14 Explosion Tr           25.90      26.91   2 
  5 Largie, Sean              14 V-Tesse Trac           26.00      26.94   2 
  6 Afere, Joel               14 Zodiacs Trac           29.99      27.16   1 
  7 Benjamin, Alvin           14 Zodiacs Trac                      30.79   1 
  8 Brown, Dravid             14 Velocity Tra           30.00      32.50   1 
  9 Streeter, Angel           14 Brooklyn Lig           35.38      37.30   1 
 
Event 177  Girls 15-16 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Underwood, Nefertiti      16 Harlem Child           25.40      26.19   3 
  2 Foster, Christiana        16 Baldwin Blaz           26.50      26.43   4  26.422
  3 Avila, Ruby               16 Bronx Tigers           25.00      26.43   3  26.424
  4 Beckford, Camryn          15 Baldwin Blaz           26.30      26.44   4 
  5 Cunningham, Ki-Yonna      15 Jeuness Trac           26.50      26.76   4 
  6 Cepeda, Kaitlyn           16 Harlem Child           25.90      27.06   3 
  7 Bailey, Ronn'E            15 Nyc Success            27.00      27.39   2 
  8 Jessop, Tahira            15 Nyc Success            27.00      28.24   2 
  9 Solomon, Isi              15 Nyc Success            27.00      28.50   2 
 10 Licameli, Elizabeth       16 Unattached             27.00      28.84   2 
 11 Cave, Tanisha             16 Metro Eagles           27.00      28.94   2 
 12 Eargle, Jaelah            16 Velocity Tra           26.00      29.04   3 
 13 Evans, Talese             15 Nyc Success            27.50      29.11   2 
 14 Atako, Deanna             15 V-Tesse Trac           27.00      29.17   3 
 15 Rodriguez, Destiny        16 Nyc Success            28.00      30.05   1 
 16 Wright, Zaria             16 Team Dynasty           28.00      30.50   2 
 17 Senhaji, Sophia           15 Nyc Success            32.00      31.18   1 
 18 Acevedo, Destiny          15 Mhc                    28.00      32.19   1 
 19 Branch, Jillian           16 Grant You WI                      32.28   4 
 20 Ramos, Lourdes            16 V02max Track                      32.92   1 
 21 Murray, Rafayah           15 Zodiacs Trac                      33.93   1 
 
Event 178  Boys 15-16 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Brodie, Anthony           16 Bronx Tigers           22.40      22.48   2 
  2 Budhu, Justin             15 Unattached             23.27      23.88   2 
  3 Shittu, Mutiu             16 V-Tesse Trac           22.50      24.42   2 
  4 Thompson, Tayshawn        15 Awesome Powe                      24.81   1 
  5 Mccray, Jordan            16 Envy Track C                      25.23   1 
  6 James, Christopher        15 Explosion Tr           23.67      25.39   2 
  7 Decoteau, Andrew          15 Explosion Tr           23.50      25.42   2 
  8 John, Jaylin              15 Metro Eagles           23.00      25.57   2 
  9 Jalloh, Muctar            15 Nyc Success            25.00      25.62   1 
 10 Wiesehahn, Stephen        15 Unattached                        25.65   1 
 
Event 179  Girls 17-18 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jackson, Dominique        17 Team Dynasty           24.10      24.77   3 
  2 Myers, Sophia             17 Ruff Kutz              25.00      25.28   3 
  3 Wright, Iantha            17 Metro Eagles           24.70      25.66   3 
  4 Lewis, Kai                17 V-Tesse Trac           24.50      26.19   3 
  5 Straker, Zuri             18 Mhc                    25.00      26.54   3 
  6 Griffith, Daniella        17 Unattached             25.90      26.69   2 
  7 Reid, Ayana               18 Team Dynasty           26.90      27.24   2 
  8 Pottinger, Janelle        18 Ruff Kutz              25.30      27.26   3 
  9 Broderick, Brittani       18 Team Dynasty           26.50      27.33   2 
 10 Scatliffe, Telicia        17 Ruff Kutz              27.00      27.54   1 
 11 Lamar, Kiera              18 Team Dynasty           26.80      27.71   2 
 12 Parker, Kaylah            17 Nypd Falcons           27.63      27.87   1 
 13 Miles, Sheala             18 Jeuness Trac                      28.24   1 
 14 King, Tyra                17 Nyc Success            27.00      28.66   1 
 15 Singleton, Mon'Ique       17 Mhc                    26.00      32.39   2 
 16 Thompson, Linesha         18 V-Tesse Trac           24.00    1:12.49   3 
 
Event 180  Boys 17-18 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Hosten, Carlon            18 V-Tesse Trac           21.40      21.69   3 
  2 Barriffe, D'Andre         17 Metro Eagles           21.60      21.90   3 
  3 Borzor, Christopher       18 Baldwin Blaz           21.80      22.18   3 
  4 Harris-Brown, Barrington  17 Team Dynasty           21.20      22.64   3 
  5 Strachn, Brian            17 Unattached             22.10      22.85   3 
  6 Brown, Tai                17 Ruff Kutz              21.40      23.23   3 
  7 Burke, Timothy            18 V-Tesse Trac           22.10      23.32   3 
  8 Gordon, Darius            18 Velocity Tra           23.30      23.37   2 
  9 Charles, Akil             17 Unattached             23.00      23.54   2 
 10 Rosario, Edwin            17 Team Dynasty           23.00      23.56   2 
 11 Ottley, Omari             17 V-Tesse Trac           22.00      23.87   3 
 12 Phillip, Raseam           17 Velocity Tra           23.00      24.07   2 
 13 Walker, Shevon            18 V-Tesse Trac           24.00      24.10   1 
 14 Howard, Terrell           17 Metro Eagles           23.70      24.50   1 
 15 Adeniyi, Awwal            18 Metro Eagles           24.00      32.70   1 
 -- Overton, Taequon          17 Nyc Success            24.00         NT   1 
 
Event 185  Girls 9-10 4x400 Meter Relay
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 V02max Track Club  'A'                                       5:10.40  
  2 New York Novas  'A'                                          5:20.20  
 
Event 186  Boys 9-10 4x400 Meter Relay
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 New York Novas  'A'                                          5:48.11  
 
Event 187  Girls 11-12 4x400 Meter Relay
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 New York Novas  'A'                                          4:51.20  
 
Event 189  Girls 13-14 4x400 Meter Relay
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jeuness Track Club  'A'                                      4:09.11  
  2 Zodiacs Track & Field  'A'                                   4:31.52  
  3 Ruff Kutz  'A'                                               4:33.64  
  4 New York Novas  'A'                                          5:02.06  
 
Event 190  Boys 13-14 4x400 Meter Relay
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Metro Eagles Track & Field Clu  'A'                          4:38.45  
 
Event 191  Girls 15-16 4x400 Meter Relay
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Harlem Children Zone  'A'                                    4:17.73  
 
Event 194  Boys 17-18 4x400 Meter Relay
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 V-Tesse Track club  'A'                                      3:35.11  
 
Event 197  Girls 8 & Under Long Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Blake, Shyenne             8 Velocity Tra           3.65m   11-02.00  
  2 Burrell, Brianna           8 Velocity Tra           3.70m   10-00.00  
  3 Defreitas, Amelia          8 Metro Eagles                  J10-00.00  
  4 Minter, Savannah           8 Zodiacs Trac           2.82m    9-07.00  
  5 Gordon, Laila              8 Zodiacs Trac           2.87m    8-00.00  
  6 Toussaint, Apple           7 Ruff Kutz                       5-08.00  
  7 Chery, Jacquelien          7 Tsc Track Cl                    5-06.00  
  8 Bridgett, Chelsea          6 New York Nov                    5-04.00  
  9 Strachn, Kaylin            8 Zodiacs Trac           1.67m    4-07.00  
 
Event 198  Boys 8 & Under Long Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Small, Jaden               8 V-Tesse Trac                    9-06.00  
  2 Phillips, Dakari           8 Grant You WI           3.07m    9-05.50  
  3 De Coteau, Somari          8 Brooklyn Lig                    8-00.50  
  4 Kennerly, Amari            8 Envy Track C           3.04m    7-11.00  
  5 Reid, Abuzuwa              8 Grant You WI           2.93m    7-10.00  
  6 Harris-Brown, Brandon      6 Team Dynasty                    7-02.00  
  7 Calabrese, Joseph          8 Unattached             2.05m    6-09.00  
 
Event 199  Girls 9 Year Olds Long Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Birch, Raven               9 Unattached             3.35m   12-00.00  
  2 Praylow, Madison           9 V02max Track                    9-09.00  
  3 Muhammad, Fatimah          9 Jeuness Trac                    9-02.00  
  4 Williams, Sky              9 V02max Track                    8-04.50  
  5 Ramsey, Jacqueline         9 Metro Eagles                    6-00.00  
 
Event 200  Boys 9 Year Olds Long Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cohen, Lucas               9 Unattached             2.54m    9-03.50  
  2 Reed, Joshua               9 Bronx Tigers                    8-04.00  
  3 Carentz, Nicholas          9 Baldwin Blaz                    7-07.00  
 
Event 201  Girls 10 Year Olds Long Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jamieson, Kayleigh        10 Metro Eagles           3.65m   10-01.00  
  2 Chery, Marleigh           10 Tsc Track Cl           2.66m   10-00.00  
  3 Becker, Caralinn          10 Tsc Track Cl           2.71m    9-00.00  
 
Event 202  Boys 10 Year Olds Long Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Peart, Justin             10 Bronx Tigers           4.54m   12-07.00  
  2 De Coteau, Soloman        10 Brooklyn Lig                   11-10.00  
  3 Seymour, Omarion          10 V02max Track           3.58m   11-03.00  
  4 O'Connor, Sean            10 Baldwin Blaz                   11-01.50  
  5 Mboutou, Michael          10 Team Dynasty                   10-01.00  
 
Event 203  Girls 11 Year Olds Long Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Burrell, Olyvia           11 Velocity Tra           4.39m   15-00.00  
  2 Hemmings, Saagi           11 Velocity Tra           4.26m   14-01.50  
  3 Hawkins, Ka' Shya         11 Unattached                     14-01.00  
  4 Clarke, Jada              11 Velocity Tra           4.26m   12-06.00  
  5 Muwwakkil, Kazima         11 New York Nov                   11-11.00  
  6 Gullap, Amela             11 New York Nov                   10-10.00  
 
Event 204  Boys 11 Year Olds Long Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Santiago, Angel           11 Brooklyn Lig           3.62m   12-03.00  
  2 Singleton, Jermaine       11 Mhc                            12-02.00  
  3 Feliz, Anthony            11 Envy Track C                   11-10.50  
  4 Samuels, Toure            11 Team Dynasty                   11-03.00  
  5 Martin-Percell, Jalen     11 Velocity Tra           3.78m   10-07.00  
  6 Samuels, Brisco Breeze    11 Zodiacs Trac           3.16m    9-03.00  
  7 Williams, Isaiah          11 V02max Track                    9-01.00  
  8 Johnson, Aaden            11 Zodiacs Trac                    8-01.50  
  9 Thomas, Adian             11 New York Nov                    6-06.00  
 
Event 205  Girls 12 Year Olds Long Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Weiner, Stephanie         12 Unattached             4.26m   15-05.00  
  2 Wright, Allyson           12 Velocity Tra           4.26m   14-04.00  
  3 King, Desiree             12 Team Dynasty                   13-04.00  
  4 James, Ana                12 Explosion Tr                   13-02.00  
  5 Grant, Kayla              12 Grant You WI           4.26m   13-00.00  
  6 Spirakis, Olivia          12 Tsc Track Cl           3.68m  J13-00.00  
  7 Hayden, Saniya            12 Baldwin Blaz                   12-11.00  
 -- Redhead, Sydney           12 New York Nov                       FOUL  
 
Event 206  Boys 12 Year Olds Long Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Dawson, Jared             12 Zodiacs Trac           3.16m   14-03.00  
  2 Ogunbiyi, Samuel          12 Zodiacs Trac           3.75m  J14-03.00  
  3 Caldwell, Julian          12 Velocity Tra           3.96m   13-01.00  
  4 De Coteau, Sergius        12 Brooklyn Lig                   12-06.00  
  5 Ramos, Cristian           12 V02max Track                   12-04.50  
  6 Wilson, Brandan           12 Envy Track C                   11-09.00  
 
Event 207  Girls 13 Year Olds Long Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hermitt, Kamilah          13 New York Nov                   16-00.00  
  2 Toussaint, Egypt          13 Ruff Kutz                      15-05.00  
  3 Mondesir, Joanie          13 Explosion Tr                   15-02.00  
  4 Jefferies, Abigail        13 Metro Eagles           4.57m   15-01.00  
  5 Barnette, Sierra          13 Unattached                     15-00.00  
  6 Lewis, Kierra             13 Baldwin Blaz                   14-10.00  
  7 Andrews, Skyler           13 Jeuness Trac                   14-05.00  
  8 Samuels, Raine            13 Zodiacs Trac           3.84m   13-11.00  
  9 Thomas, Nyah              13 Baldwin Blaz                   13-08.00  
 10 Galloway, Antoinette      13 New York Nov                   13-04.00  
 11 Cave, Kamara              13 Unattached                     11-10.00  
 -- Cornish, Jade             13 Metro Eagles                       FOUL  
 
Event 208  Boys 13 Year Olds Long Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jackson, Jordan           13 Brooklyn Lig                   15-03.00  
  2 Williams, Jadan           13 Metro Eagles                   14-08.50  
  3 Leandre, Jacques          13 Metro Eagles                   12-05.75  
 -- Tucker-Rogers, Zion       13 Explosion Tr                       FOUL  
 
Event 209  Girls 14 Year Olds Long Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mckenzie, Lisha           14 Envy Track C           4.77m   16-02.00  
  2 Nicholas, Leann           14 Unattached                     14-11.00  
  3 Hazel, Leniah             14 Metro Eagles           4.57m   14-06.00  
  4 Turner, Samiyah           14 Unattached                     14-04.00  
  5 Miles, Aanisah            14 Grant You WI           3.58m   13-07.00  
 -- Jenkins, Allore           14 New York Nov                       FOUL  
 
Event 210  Boys 14 Year Olds Long Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mboutou, Gabriel          14 Team Dynasty                   17-03.50  
  2 Cohen, Joshua             14 Unattached             4.72m   16-00.50  
  3 Largie, Sean              14 V-Tesse Trac           5.79m   15-02.50  
 -- Alauddin, Foyez           14 Unattached             4.67m       FOUL  
 
Event 211  Girls 15-16 Long Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Eargle, Jaelah            16 Velocity Tra           4.69m   16-01.00  
  2 Licameli, Elizabeth       16 Unattached             4.62m   15-11.00  
  3 Bullard, Kylasia          15 Unattached                     14-10.00  
  4 Hawkins, Kayla            15 Unattached                     14-03.00  
  5 Cave, Tanisha             16 Metro Eagles                   14-00.00  
  6 Wright, Zaria             16 Team Dynasty                   13-00.00  
  7 Branch, Jillian           16 Grant You WI           3.58m   12-09.00  
 -- Murray, Rafayah           15 Zodiacs Trac                       FOUL  
 
Event 212  Boys 15-16 Long Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mccray, Jordan            16 Envy Track C                   19-04.50  
  2 Bond, Jaden               15 Envy Track C                   17-00.00  
  3 Jennings, Joshua          15 Metro Eagles           5.18m   16-02.25  
 
Event 213  Girls 17-18 Long Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lyons, Janai              17 Jeuness Trac                   18-01.00  
  2 Akil, Anu                 17 Metro Eagles                   17-00.00  
  3 Rowe, Naomi               18 Ruff Kutz              4.87m   16-09.00  
  4 Guerre, Kayla             17 Metro Eagles                   16-00.00  
 
Event 214  Boys 17-18 Long Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Borzor, Christopher       18 Baldwin Blaz                   22-07.00  
  2 Gordon, Darius            18 Velocity Tra           5.48m   19-06.75  
  3 Phillip, Raseam           17 Velocity Tra           5.18m   17-11.00  
  4 Benjamin, Laron           18 Zodiacs Trac           5.34m   17-10.00  
  5 Richardson, Marshall      17 Unattached             6.03m   17-08.00  
 
Event 215  Women 19-26 Long Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Marcus, Jalilissa         22 Unattached                     16-01.00  
 
Event 219  Girls 14 Year Olds Triple Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mckenzie, Lisha           14 Envy Track C           9.93m   34-02.50  
  2 Turner, Samiyah           14 Unattached                     31-03.50  
 
Event 221  Girls 15-16 Triple Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Licameli, Elizabeth       16 Unattached            10.07m   31-10.00  
  2 Hawkins, Kayla            15 Unattached                     29-02.50  
 
Event 222  Boys 15-16 Triple Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bond, Jaden               15 Envy Track C                   32-08.00  
 
Event 223  Girls 17-18 Triple Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Scatliffe, Telicia        17 Ruff Kutz              9.44m   31-06.00  
 
Event 227  Girls 11 Year Olds Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jackson, Tiarra           11 Velocity Tra           6.09m      20-00  
 
Event 228  Boys 11 Year Olds Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Love-Anderson, Matthiaus  11 Velocity Tra          12.19m      37-04  
  2 Philogene, Aidan          11 Metro Eagles                      31-06  
 
Event 230  Boys 12 Year Olds Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Stpaul, Detton            12 Unattached            18.28m      60-00  
  2 Shield, Marcus            12 New York Nov                      40-00  
 
Event 231  Girls 13 Year Olds Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bruce, Chace              13 V02max Track                      75-00  
  1 Thomas, Ravae             13 V02max Track                      75-00  
  3 George, Kimora            13 Grant You WI                      35-00  
 
Event 233  Girls 14 Year Olds Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Riley, Gabrielle          14 V02max Track                      75-00  
  2 Philibert, Kayla-Marie    14 V02max Track                      65-00  
  3 Davis, Treynece           14 Velocity Tra          15.24m      53-08  
 
Event 234  Boys 14 Year Olds Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Shand, Kaseam             14 Velocity Tra          15.24m      57-00  
  2 Crump, Gabriel            14 Zodiacs Trac          13.20m      43-03  
 
Event 235  Girls 15-16 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lowe-Berrien, Mariah      15 Envy Track C                      47-00  
  2 Campbell, Sydonnie        15 Grant You WI                      45-00  
  3 Small, Trinity            16 V-Tesse Trac                      33-00  
 
Event 236  Boys 15-16 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bond, Jaden               15 Envy Track C                      55-00  
 
Event 237  Girls 17-18 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Birch, Kiara              18 Unattached            24.68m      81-00  
  2 Baxter Gregory, Cheyenne  17 Ruff Kutz                         80-00  
  3 Johnson, Kristine         17 Envy Track C                      46-00  
 
Event 238  Boys 17-18 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Walker, Shevon            18 V-Tesse Trac                      40-00  
 
Event 241  Girls 8 & Under Javelin Throw TURBO
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Pickering, Sarahi          8 Envy Track C                      10-10  
 
Event 242  Boys 8 & Under Javelin Throw TURBO
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Auguste, Horace            8 Baldwin Blaz                      67-03  
  2 Reid, Abuzuwa              8 Grant You WI                      32-02  
  3 Kennerly, Amari            8 Envy Track C                      24-10  
  4 Stewart, Eli               7 Grant You WI                      11-00  
  5 Hewitt, Jerel              5 Grant You WI                       5-01  
 
Event 243  Girls 9 Year Olds Javelin Throw TURBO
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Simmons, Keyana            9 Grant You WI                      22-03  
  2 Leonard, Kaiya             9 Ruff Kutz                         20-09  
  3 Pickering, Kensleigh       9 Envy Track C                      13-10  
 
Event 244  Boys 9 Year Olds Javelin Throw TURBO
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cohen, Lucas               9 Unattached            16.76m      44-07  
  2 Gayle, Kassir              9 Velocity Tra           7.62m      38-04  
 
Event 245  Girls 10 Year Olds Javelin Throw TURBO
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 O'Connor, Erin            10 Baldwin Blaz                      35-11  
  2 Caldwell, Saniah          10 Velocity Tra          10.66m      33-10  
 
Event 246  Boys 10 Year Olds Javelin Throw TURBO
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Auguste, Milo             10 Baldwin Blaz                      68-08  
  2 Shaw-Glen, Geremyah       10 Baldwin Blaz                      44-04  
  3 Coll, Aidan               10 Baldwin Blaz                      30-10  
 
Event 247  Girls 11 Year Olds Javelin Throw TURBO
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Washington, Adonijah      11 Velocity Tra           9.14m      35-02  
  2 Williams, Malysse         11 V-Tesse Trac                      28-00  
  3 Mcleod, Adrianna          11 New York Nov                      27-04  
 
Event 248  Boys 11 Year Olds Javelin Throw TURBO
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Contreras, Isayah         11 Explosion Tr           7.31m      75-10  
  2 Love-Anderson, Matthiaus  11 Velocity Tra          17.37m      66-00  
  3 Feliz, Anthony            11 Envy Track C                      45-03  
 
Event 250  Boys 12 Year Olds Javelin Throw TURBO
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Stpaul, Detton            12 Unattached            18.28m      66-08  
  2 Shield, Marcus            12 New York Nov                      51-04  
  3 Jackson, Noah             12 Baldwin Blaz                      43-10  
  4 Mckenzie, Jaden           12 Baldwin Blaz                      42-10  
  5 Wilson, Brandan           12 Envy Track C                      37-02  
 
Event 251  Girls 9 Year Olds High Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Muhammad, Fatimah          9 Jeuness Trac                    3-06.00  
 
Event 253  Girls 10 Year Olds High Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lindo, Brianna            10 New York Nov                    4-02.00  
  2 Sheppard, Brooke          10 Jeuness Trac           1.16m    4-00.00  
  3 Hickman, Dakota           10 Velocity Tra           1.21m    3-10.00  
  4 Garnes, Tyreesa           10 New York Nov                    3-06.00  
 
Event 254  Boys 10 Year Olds High Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jefferies, Adam           10 Metro Eagles                    3-06.00  
 
Event 255  Girls 11 Year Olds High Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Fulton, Ashley            11 Metro Eagles           1.27m    4-00.00  
  2 Hawkins, Ka' Shya         11 Unattached                      3-10.00  
  3 Hudson, Nyla              11 Mhc                    1.21m   J3-10.00  
  4 Clarke, Samya             11 Velocity Tra           0.91m    3-08.00  
  4 Muwwakkil, Kazima         11 New York Nov                    3-08.00  
  4 Clarke, Jada              11 Velocity Tra           0.91m    3-08.00  
  7 Jackson, Tiarra           11 Velocity Tra           0.91m    3-04.00  
 
Event 256  Boys 11 Year Olds High Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Barrows, Walter           11 New York Nov                    4-04.00  
  2 Samuels, Brisco Breeze    11 Zodiacs Trac           1.04m    3-08.00  
  3 Johnson, Aaden            11 Zodiacs Trac           0.99m    3-02.00  
 
Event 257  Girls 12 Year Olds High Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 King, Desiree             12 Team Dynasty                    4-02.00  
 
Event 258  Boys 12 Year Olds High Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brown, Aaron              12 Metro Eagles           1.37m    3-10.00  
 
Event 259  Girls 13 Year Olds High Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Staples, Bianca           13 Mhc                    1.47m    4-08.00  
  2 Barnette, Sierra          13 Unattached                      4-06.00  
 
Event 260  Boys 13 Year Olds High Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gaydarik, Kabir           13 Velocity Tra           1.34m    4-04.00  
 
Event 261  Girls 14 Year Olds High Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Chevannes, Chelsi         14 Ruff Kutz              1.47m    4-08.00  
 
Event 262  Boys 14 Year Olds High Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cohen, Joshua             14 Unattached             1.37m    4-06.00  
  2 Ramsey, Wesley            14 Metro Eagles           1.52m   J4-06.00  
 
Event 265  Girls 17-18 High Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rowe, Naomi               18 Ruff Kutz              1.57m    5-01.00  
 
Event 266  Boys 17-18 High Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brown, Tai                17 Ruff Kutz              1.82m    5-05.00  
 
Event 269  Girls 8 & Under Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Pickering, Sarahi          8 Envy Track C                   11-02.50  
 
Event 270  Boys 8 & Under Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Calabrese, Joseph          8 Unattached                     18-01.00  
  2 Elie, Peyton               8 Baldwin Blaz                   16-02.00  
  3 Freeman, Jayden            8 Metro Eagles                   12-09.50  
  4 Ke, Tyler                  8 Tsc Track Cl                   12-09.00  
 
Event 271  Girls 9 Year Olds Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Praylow, Madison           9 V02max Track                   16-11.25  
  2 Leonard, Kaiya             9 Ruff Kutz                      15-02.00  
  3 Pickering, Kensleigh       9 Envy Track C                    8-05.00  
 -- Emmett-Turner, Shamiya     9 Metro Eagles                       FOUL  
 
Event 272  Boys 9 Year Olds Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gayle, Kassir              9 Velocity Tra                   17-02.00  
  2 Cohen, Lucas               9 Unattached                     14-05.25  
 
Event 273  Girls 10 Year Olds Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Streeter, Alysa           10 Brooklyn Lig                   12-08.50  
 
Event 274  Boys 10 Year Olds Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Shaw-Glen, Geremyah       10 Baldwin Blaz                   22-10.50  
  2 Jefferies, Adam           10 Metro Eagles                   17-09.50  
 
Event 275  Girls 11 Year Olds Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Anthony, Takiyah          11 Metro Eagles                   17-06.25  
  2 Mcleod, Adrianna          11 New York Nov                   16-05.00  
 
Event 276  Boys 11 Year Olds Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Love-Anderson, Matthiaus  11 Velocity Tra                   21-09.00  
  2 Philogene, Aidan          11 Metro Eagles                   16-08.50  
 
Event 277  Girls 12 Year Olds Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Delgado, Nailah           12 Unattached                     17-11.00  
 
Event 278  Boys 12 Year Olds Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Barry, Ziah               12 Nypd Falcons                   33-06.00  
  2 Stpaul, Detton            12 Unattached                     32-06.75  
  3 Shield, Marcus            12 New York Nov                   26-02.50  
  4 Mckenzie, Jaden           12 Baldwin Blaz                   16-03.00  
  5 Streeter, Alexander       12 Brooklyn Lig                   13-10.75  
 
Event 279  Girls 13 Year Olds Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Birch, Jayda              13 Unattached                     28-11.25  
  2 Jefferies, Abigail        13 Metro Eagles                   27-05.00  
  3 Bruce, Chace              13 V02max Track                   25-06.00  
  4 Thomas, Ravae             13 V02max Track                   25-03.50  
  5 George, Kimora            13 Grant You WI                   17-01.00  
 
Event 280  Boys 13 Year Olds Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Philogene, Adam           13 Metro Eagles                   30-00.00  
 
Event 281  Girls 14 Year Olds Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Riley, Gabrielle          14 V02max Track                   27-04.50  
  2 Davis, Treynece           14 Velocity Tra                   26-11.00  
  3 Lindo, Deanna             14 New York Nov                   18-05.00  
  4 Philibert, Kayla-Marie    14 V02max Track                   18-03.50  
 
Event 282  Boys 14 Year Olds Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Crump, Gabriel            14 Zodiacs Trac                   28-00.50  
  2 Streeter, Angel           14 Brooklyn Lig                   23-11.00  
  3 Shand, Kaseam             14 Velocity Tra                   23-09.00  
  4 Benjamin, Alvin           14 Zodiacs Trac                   20-03.50  
 
Event 283  Girls 15-16 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cisse, Mariam             16 Harlem Child                   35-03.00  
  2 Small, Trinity            16 V-Tesse Trac                   26-00.00  
  3 Lowe-Berrien, Mariah      15 Envy Track C                   20-01.00  
  4 Campbell, Sydonnie        15 Grant You WI                   14-04.00  
 
Event 284  Boys 15-16 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ahmed, Mohamed            16 Brooklyn Lig                   27-05.50  
 
Event 285  Girls 17-18 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Birch, Kiara              18 Unattached                     33-07.25  
  2 Akil, Anu                 17 Metro Eagles                   29-08.00  
  3 Baxter Gregory, Cheyenne  17 Ruff Kutz                      26-02.00  
  4 Johnson, Kristine         17 Envy Track C                   20-06.00  
 
Event 286  Boys 17-18 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Walker, Shevon            18 V-Tesse Trac                   32-05.00  
 
Event 287  Women 19-26 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Birch, Eboni              20 Unattached                     35-10.00