Licensed to Metro Eagles Track Club    HY-TEK's Meet Manager 10/8/2018 06:18 PM
                      Annual Fall XC Classic - 10/7/2018                       
                                Cunningham Park                                
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 15-18 5k Run CC
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women 15-18
  1 Mcdonald, Madison         15 Jeuness Trac                   22:39.80  
  2 Garnett, Jourdan          15 Jeuness Trac                   23:30.40  
 
Event 2  Boys 15-18 5k Run CC
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men 15-18
  1 Torrington, Dave          18 Nypd Falcons                   20:06.40  
  2 Robinson, Trevon          16 Metro Eagles                   22:03.40  
  3 Marks, Loniel             17 Nypd Falcons                   28:50.10  
 
Event 3  Women 19-39 5k Run CC
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women 19-39
  1 Jackson, Denita           19 Nypd Falcons                   33:51.40  
 
Event 4  Men 19-39 5k Run CC
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men 19-39
  1 Chester, Rue              19 Nypd Falcons                   20:06.40  
  2 Morrison, Disu-d          19 Nypd Falcons                   33:56.60  
 
Event 7  Girls 11-12 3k Run CC
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women 11-12
  1 Gomes, Maya               12 Jeuness Trac                   11:59.70  
  2 Moore, Alana              11 Unattached                     12:33.40  
  3 Wilburg, Autumn           12 Metro Eagles                   12:40.10  
  4 Fulton, Ashley            12 Metro Eagles                   13:06.20  
  5 Looby, Maeve              11 Danbury Flye                   13:36.10  
  6 Zaloski, Katelyn          12 Danbury Flye                   13:37.30  
  7 Anthony, Takiyah          12 Metro Eagles                   24:06.90  
 
Event 8  Boys 11-12 3k Run CC
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men 11-12
  1 Howell, Liam              11 Danbury Flye                   12:04.50  
  2 Robertson, Nicholas       12 Unattached                     12:28.20  
  3 Bricker, Tristan          11 Danbury Flye                   13:33.10  
  4 Walker, Christian         11 Metro Eagles                   13:47.40  
  5 Jefferies, Adam           11 Metro Eagles                   13:59.10  
 
Event 9  Girls 9-10 3k Run CC
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women 9-10
  1 Grant, Julia              10 Jeuness Trac                   12:03.60  
  2 Skevelair, Skylar         10 Jeuness Trac                   12:04.20  
  3 Defrietas, Amelia          9 Metro Eagles                   13:25.40  
  4 Griffith, Samiah           9 Jeuness Trac                   13:26.00  
  5 Lindquist, Layla          10 Metro Eagles                   13:26.30  
  6 Gomes, Camryn             10 Jeuness Trac                   14:00.40  
  7 Bourne-Morgan, Natasha     9 Metro Eagles                   16:21.00  
 -- Turner, Shamiyah          10 Metro Eagles                        DNF  
 
Event 10  Boys 9-10 3k Run CC
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men 9-10
  1 Lopes, Lorenzo            10 Danbury Flye                   11:36.70  
  2 Nelson, Aidan             10 Danbury Flye                   11:37.00  
  3 Ponzetto, Giacomo         10 Danbury Flye                   11:46.10  
  4 Ghartey, Othello           9 Metro Eagles                   15:48.70  
  5 Freeman, Jayden            9 Metro Eagles                   16:49.20  
 -- Paul, Avon                 9 Metro Eagles                        DNF  
 
Event 11  Girls 4-8 2000 Meter Run CC
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women 4-8
  1 Hill, Solei                7 Jeuness Trac                    8:35.70  
  2 Garner, Alaysia            8 Metro Eagles                    9:12.20  
  3 Garner, Alyssa             8 Metro Eagles                    9:53.90  
  4 Freeman, Jaiyah            8 Metro Eagles                   10:50.70  
 
Event 12  Boys 4-8 2000 Meter Run CC
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men 4-8
  1 Glenn, Andrew              8 Danbury Flye                    8:01.70  
  2 Shepherd, Jeremiah         8 Metro Eagles                    9:00.60  
  3 Black, Aviv                7 Metro Eagles                    9:17.10  
  4 Bishop, Davon              7 Metro Eagles                    9:25.10  
  5 Herrera, Lucas             8 Metro Eagles                    9:53.60  
 
Event 13  Girls 4-6 800 Meter Run CC
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women 4-6
  1 Modestin, Genisa           7 Jeuness Trac                    3:23.16  
  2 Walters, Ayriana           6 Metro Eagles                    3:45.62  
 
Event 14  Boys 4-6 800 Meter Run CC
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men 4-6
  1 Chin, Parker               6 Unattached                      5:46.13  
 
Event 15  Girls 4-6 1 Mile Run CC
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women 4-6
  1 Gardner, Alyona            6 Metro Eagles                    9:04.94  
 
Event 17  Girls 6-8 1 Mile Run CC
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women 6-8
  1 Bass, Morgan               8 Jeuness Trac                    6:49.69  
  2 Hannah-Jones, Najya        8 Jeuness Trac                    6:58.83  
 
Event 19  Girls 9-10 1 Mile Run CC
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women 9-10
  1 Smith, Najea               9 Jeuness Trac                    6:39.76  
  2 Muhammad, Fatimah         10 Jeuness Trac                    6:50.12  
 
Event 20  Boys 9-10 1 Mile Run CC
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men 9-10
  1 Chin, Preston              9 Unattached                      6:31.94  
 
Event 21  Girls 11-12 1 Mile Run CC
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women 11-12
  1 Jamieson, Kayleigh        11 Unattached                      5:31.94  
  2 Trim, Adilia              11 Jeuness Trac                    5:32.71  
  3 Jones, Faith              12 Jeuness Trac                    6:29.69  
 
Event 22  Boys 11-12 1 Mile Run CC
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men 11-12
  1 Griffiths, jalen          11 Metro Eagles                   11:23.10  
 
Event 23  Girls 13-14 1 Mile Run CC
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women 13-14
  1 Andrews, Skyler           14 Jeuness Trac                    5:49.98  
  2 Bain, Brinesha            14 Jeuness Trac                    5:59.13  
  3 Carter, Payton            13 Jeuness Trac                    6:35.13  
  4 Lewis, Dajohnna           13 Jeuness Trac                    6:50.88  
  5 Jefferies, Abigail        14 Metro Eagles                    9:02.13  
 -- Hickman, Glynniyah        16 Metro Eagles                        DNF  
 
Event 24  Boys 13-14 1 Mile Run CC
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men 13-14
  1 Williams, Jaden           14 Metro Eagles                    5:31.56  
 
Event 25  Girls 15-18 1 Mile Run CC
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women 15-18
  1 Cunningham, Ki-Yonna      16 Jeuness Trac                    5:58.88  
 -- Hickman, Glynniyah        16 Metro Eagles                        DNF  
 
Event 31  Girls 13-14 4k Run CC
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women 13-14
  1 Hill, Kaylah              14 Jeuness Trac                   16:59.70  
  2 Wills, Mi'Chaera          13 Jeuness Trac                   18:03.63  
  3 Ezike, Chioma             13 Jeuness Trac                   18:49.85  
  4 Hamed, Dayle              13 Danbury Flye                   18:58.77  
  5 Moore, Anissa             13 Unattached                     20:35.10  
  6 Walker, Giselle           14 Metro Eagles                   26:12.92  
  7 Emitt-Turner, Lauren      13 Metro Eagles                   27:55.03  
  8 Cornish, Jade             14 Metro Eagles                   28:04.06  
 
Event 32  Boys 13-14 4k Run CC
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men 13-14
  1 Johnson, Jelani           13 Metro Eagles                   16:02.45  
  2 Noble Jr, Wesley          13 Metro Eagles                   17:26.17  
  3 Brown, Aaron              13 Metro Eagles                   17:38.70  
  4 Murray, Alijah            13 Metro Eagles                   23:16.77