Licensed to Metro Eagles Track Club    HY-TEK's Meet Manager 9/29/2019 03:37 PM
                      Annual Fall XC Classic - 9/29/2019                       
                            Annual Fall XC Classic                             
                                CUNNINGHAM PARK                                
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 15-16 5000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
Section  1  
  1 Garnett, Jourdan          16 Jeuness Trac                   22:11.00  
  2 Mcdonald, Madison         16 Jeuness Trac                   24:01.00  
  3 Sanogo, Fanta             16 Harlem Child                   25:13.00  
  4 Dorer, Maya               16 Harlem Child                   25:40.00  
  5 Pair-Jean, Messiah        16 Velocity Tra                   31:09.00  
  6 Walker, Chantavier        13 Nypd Falcons                   34:14.00  
  7 Douglas, Daniellia        16 Ruff Kutz                      36:37.00  
 
Event 2  Boys 15-16 5000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lestin, Nector            13 Nypd Falcons                   23:59.90  
  2 Douglas, Matthew          16 Ruff Kutz                      24:50.00  
  3 Louis, Jayden             15 Ruff Kutz                      25:10.00  
  4 Gregoire, Matthew         16 Ruff Kutz                      25:20.00  
 
Event 3  Girls 17-18 5000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lynch, Khadija            17 Harlem Child                   24:32.00  
  2 Diarra, Nossoh            17 Harlem Child                   27:34.00  
  3 Underwood, Nefertiti      18 Harlem Child                   30:01.00  
  4 Ward, Kimora              17 Ruff Kutz                      36:37.60  
  5 Cheannes, Jaelyn          17 Ruff Kutz                      36:37.80  
 
Event 4  Boys 17-18 5000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Soumare, Mohamed          18 Harlem Child                   21:51.00  
 
Event 9  Girls 9-10 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Solomon, Olivia            9 Delta Speed                    13:16.73  
  2 Joseph, Ryann             10 Velocity Tra                   14:27.84  
  3 Minter, Savannah          10 Velocity Tra                   14:32.16  
  4 Garner, Alaysia            9 Metro Eagles                   14:32.88  
  5 Garner, Alyssa             9 Metro Eagles                   14:45.53  
  6 Freeman, Jaiyah            9 Metro Eagles                   14:46.23  
  7 Bourne-Morgan, Natasha    10 Metro Eagles                   16:20.78  
  8 Strachn, Kaylin           10 Velocity Tra                   16:24.53  
  9 Husbands, Keyanna         10 Delta Speed                    16:51.88  
 
Event 10  Boys 9-10 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mackinnon, Tino            9 Westchester                    11:50.00  
  2 Arocho, Bernardo          10 Benswic                        12:11.00  
  3 Towle, Max                10 Westchester                    13:05.00  
  4 Contreras, Isaac          10 Metro Eagles                   13:11.00  
  5 Mullen, Finnegan          10 Delta Speed                    14:16.00  
  6 Shepherd, Jeremiah         9 Metro Eagles                   14:53.00  
  7 Freeman, Jayden           10 Metro Eagles                   14:58.00  
 
Event 11  Girls 11-12 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Husbands, Kimberly        11 Delta Speed                    13:11.06  
  2 Birch, Raven              11 Unattached                     14:08.41  
  3 Caldwell, Saniah          12 Velocity Tra                   14:13.09  
  4 Lindquist, Layla          11 Metro Eagles                   14:18.73  
  5 Palmer, Candice           12 Velocity Tra                   14:25.28  
  6 Thomas, Rakae             12 Velocity Tra                   16:25.80  
  7 Vicars, Nyoki             12 Metro Eagles                   17:15.16  
 
Event 12  Boys 11-12 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Parker, Pierce            11 Velocity Tra                   11:51.00  
  2 Walker, Christian         12 Metro Eagles                   14:41.00  
  3 Jefferies, Adam           12 Metro Eagles                   14:51.00  
 
Event 13  Girls 7-8 2000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hill, Solei                8 Jeuness Trac                    9:39.15  
  2 Garner, Aiyona             7 Metro Eagles                    9:55.07  
  3 Walters, Ayrian            7 Metro Eagles                    9:58.25  
  4 Achigbu, Lyon              7 Velocity Tra                   10:29.15  
  5 Joseph, Cameron            8 Velocity Tra                   11:21.72  
  6 Pierre-Louis, Bailey       7 Harlem Child                   14:17.82  
  7 Barnes, Bria               7 Harlem Child                   15:28.22  
 
Event 14  Boys 7-8 2000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sylvester, Samuel          8 Unattached                      8:32.15  
  2 Moore, Justyce             8 Velocity Tra                    9:38.90  
  3 Barrett, Romel             7 Harlem Child                    9:46.82  
 
Event 15  Girls 4-6 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Burge, Yejide              6 Jeuness Trac                   10:16.00  
  2 Sobers, Joel               5 Metro Eagles                   10:52.00  
  3 Jackson, Karly             6 Velocity Tra                   11:29.00  
 
Event 16  Boys 4-6 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hickman, Bryce             6 Velocity Tra                    8:21.11  
  2 Pair, Malachi              6 Velocity Tra                    9:43.11  
 
Event 17  Girls 7-8 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Modestin, Genisa           8 Jeuness Trac                    8:32.00  
  2 Maxwell, Mackenzie         8 New York Nov                   10:20.50  
  3 Thomas, Najada             8 New York Nov                   10:25.00  
  4 Joseph, Anahia             8 New York Nov                   10:25.60  
  5 Towle, Juliet              7 Westchester                    12:03.00  
  6 Brumfield, Kelys           7 New York Nov                   12:22.00  
  7 Towle, Anna                7 Westchester                    12:36.00  
  8 Schag, Adrianna            8 Velocity Tra                   13:20.00  
  9 Miller, Allison            8 New York Nov                   13:44.00  
 
Event 18  Boys 7-8 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sylvester, Samuel          8 Unattached                      7:42.15  
  2 Verma, Akshay              8 Westchester                     8:54.25  
  3 Ashlock, Ollie             8 Westchester                     9:21.22  
  4 Lee, Ethan                 8 Velocity Tra                    9:37.50  
  5 Cruz, Jaquay               7 Metro Eagles                   13:08.11  
 
Event 19  Girls 7-10 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Smith, Najea              10 Jeuness Trac                    8:14.00  
  2 Bass, Morgan               9 Jeuness Trac                    8:14.10  
  3 King, Autumn               9 Jeuness Trac                    8:30.00  
  4 Hannah-Jones, Najya        9 Jeuness Trac                    8:32.00  
  5 Gethers, Khloe            10 Velocity Tra                    8:32.20  
  6 Santiago, Drea             9 Velocity Tra                    8:44.00  
  7 Mestanza, Melania         10 Westchester                    11:29.00  
  8 Broadhead, Athena          9 New York Nov                   11:35.00  
 
Event 20  Boys 7-10 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ercole-Kiernan, Alias     10 Westchester                     8:17.50  
 
Event 21  Girls 11-12 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Trim, Adilia              12 Jeuness Trac                    7:11.00  
  2 Dixon, Talia              12 Velocity Tra                    7:24.00  
  3 Moore, Alana              12 Moore Accele                    7:52.00  
  4 Murray, Royana            12 Velocity Tra                    8:06.00  
  5 Gomes, Camryn             11 Jeuness Trac                    8:19.00  
  6 Muhammad, Fatimah         11 Jeuness Trac                    8:22.00  
  7 Niles, Nitzel             11 Jeuness Trac                    8:30.00  
  8 Grant, Sania              12 Velocity Tra                    8:36.00  
  9 Ashlock, Sadie            11 Westchester                     8:37.00  
 10 Wright, Kanayah           11 New York Nov                    8:38.00  
 11 Rainford, Arianna         12 New York Nov                   10:20.00  
 
Event 22  Boys 11-12 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Grant, Shalom             12 Velocity Tra                    8:10.00  
  2 Monegro, Steven           11 Velocity Tra                    8:24.60  
  3 Johnson, Zyaire           12 New York Nov                    9:25.18  
  4 Cave, Damian              11 New York Nov                    9:36.90  
  5 Brightharp, Mozel         11 New York Nov                    9:59.18  
 
Event 23  Girls 13-14 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sheppard, Tai             14 Jeuness Trac                    5:37.81  
  2 Moore, Anissa             14 Moore Accele                    5:50.74  
  3 Ezike, Chioma             14 Jeuness Trac                    5:51.81  
  4 Fulton, Ashley            13 Metro Eagles                    6:22.34  
  5 Pierre-Louis, Maxine      13 Harlem Child                    6:23.09  
  6 Middleton, Morgan         14 Ruff Kutz                       6:38.64  
  7 Federick, Nailah          13 Ruff Kutz                       6:39.09  
  8 Benoit, Thalia            14 Ruff Kutz                       6:40.03  
  9 Gullap, Amela             13 New York Nov                    7:34.81  
 
Event 24  Boys 13-14 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Noble Jr, Wesley          14 Metro Eagles                    5:23.24  
  2 lawson, kyaire            13 Ruff Kutz                       5:35.71  
  3 Caldwell, Julian          14 Velocity Tra                    5:39.81  
  4 Husbands, Jason           13 Delta Speed                    12:05.61  
 
Event 25  Girls 15-16 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Andrews, Skyler           15 Jeuness Trac                    5:44.99  
  2 Hill, Kaylah              15 Jeuness Trac                    5:50.96  
  3 Cannon, Alanni            16 Jeuness Trac                    6:05.31  
  4 jackson, Heaven           17 Ruff Kutz                       6:39.53  
  5 Douglas, Dayahana         16 Ruff Kutz                       7:35.78  
  6 Joseph, Shana             15 New York Nov                    9:40.42  
 
Event 26  Boys 15-16 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Williams, Jaden           15 Metro Eagles                    5:25.34  
 
Event 27  Girls 17-18 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Edwards, Faith            17 Ruff Kutz                       7:36.92  
  2 White, Heavenly           17 Harlem Child                    7:53.71  
 
Event 28  Boys 17-18 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Robinson, Derick          18 Harlem Child                    5:44.59  
 
Event 33  Girls 13-14 4000 Yard Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sheppard, Rainn           14 Jeuness Trac                   19:37.00  
  2 Jackson, Tiarra           13 Velocity Tra                   21:11.36  
  3 Gomes, Maya               13 Jeuness Trac                   22:25.75  
  4 Wilburg, Autumn           13 Metro Eagles                   23:54.68  
  5 Washington, Adonijah      13 Velocity Tra                   24:42.11  
 
Event 34  Boys 13-14 4000 Yard Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Johnson, Jelani           14 Metro Eagles                   19:19.58  
  2 Brown, Aaron              14 Metro Eagles                   20:54.43  
  3 Contreras, Isayah         13 Metro Eagles                   20:56.80  
  4 Uche, Rashaun             13 Metro Eagles                   21:22.86  
  5 Husbands, Jalan           14 Delta Speed                    23:56.61  
  6 Simpson, Brandon          14 Metro Eagles                   31:13.40  
 
Event 35  Girls 4-6 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ariyibi, Leilani           6 Jeuness Trac                    3:42.80  
  2 King, Brooklyn             6 Jeuness Trac                    3:45.00  
 
Event 36  Boys 4-6 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Joseph, Austin             6 New York Nov                    4:21.30